خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ ساعت ۱۷:۰۳:۵۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, زندانیان  >  تایید ابتلای ۱۷ زندانی به کرونا در زندان یاسوج

تایید ابتلای ۱۷ زندانی به کرونا در زندان یاسوج

خبرگزاری هرانا – رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از تایید ابتلای ۱۷ زندانی به بیماری کرونا در زندان یاسوج خبر داد و گفت که با توجه به اینکه زندانیان مبتلا به کرونا از بندهای مختلف هستند، لذا  کل زندان به ویروس کوید ۱۹ آلوده است. او همچنین گفته است که مسئولان زندان یاسوج رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی نگرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از گچساران نیوز، یزدان پناه، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، در نشست خبری خود گفت: “روز سه شنبه ۱ مهر، از ۳ زندانی بیمار تست گرفتیم که مشخص شد دو تن از آنها به بیماری کرونا مبتلا هستند”.

وی با بیان اینکه به دنبال مثبت اعلام شدن بیماری کرونا این دو زندانی، در روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹، یک تیم جهت گرفتن تست بیماری کرونا به زندان اعزام شد، افزود: “از میان ۲۵ زندانی بیمار که از آنها تست گرفته شد، ۱۵ زندانی به کرونا مبتلا بودند و تاکنون با احتساب ۲ زندانی ذکر شده، ۱۷ زندانی در زندان یاسوج به کرونا مبتلا هستند”.

یزدان پناه ادامه داد “البته این آمار در خصوص زندانیان مشکوک بوده که از آنها تست گرفتیم و با توجه به اینکه زندانیان مبتلا به کرونا از بندهای مختلف هستند، لذا می توان گفت کاملا زندان آلوده است.”

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد با بیان اینکه مسئولان زندان یاسوج رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی نگرفتند، اظهار داشت: ” اداره کل زندان باید تمهیدات لازم را برای بهداشت زندان را در نظر بگیرد تا دچار مشکلات حادتری نشود.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این زندان خبر داده بود.

این خبرگزاری در گزارش مفصل خود با اشاره به شرایط نامناسب و غیر بهداشتی و همچنین مشکلات زندانیان،  هشدار داده بود که در دوران شیوع کرونا در این زندان نیز اعزام به دادسرا و دادگاه کماکان ادامه دارد و اصل تفکیک جرایم نیز در این زندان رعایت نمی‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید