خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  آذربایجان غربی؛ تداوم بازداشت سه شهروند همزمان با آزادی یک شهروند دیگر با قرار وثیقه

آذربایجان غربی؛ تداوم بازداشت سه شهروند همزمان با آزادی یک شهروند دیگر با قرار وثیقه

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳ مهرماه، فرشاد جهش شهروند سنی مذهب با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت از زندان ارومیه آزاد شد. آقای جهش در تاریخ ۱ مردادماه توسط نیروهای وزارت اطلاعات در ارومیه بازداشت شده بود. همچنین سه شهروند اهل سنت دیگر نیز که پیشتر به صورت جداگانه در شهرهای ارومیه و بوکان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند، کماکان در بازداشت به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز پنجشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۹، فرشاد جهش شهروند سنی مذهب با تودیع قرار وثیقه، از زندان ارومیه آزاد شد.

آقای جهش پیشتر در روز چهارشنبه ۱ مردادماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

علت بازداشت این شهروند همکاری با یکی از گروه‌های سلفی عنوان شده است.

از سوی دیگر، امیر زکالاب، عبدالعزیز حیدرپور و حامد علی مشکوه شهروندان اهل سنت ساکن شهرستان های ارومیه و بوکان که پیشتر به صورت جداگانه توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند، کماکان در بازداشت به سر می برند.

“امیر زکالاب، امام جمعه روستای ارمنی بلاغ بوکان در تاریخ ۲۰ مردادماه، حامد علی مشکوه  و عبدالعزیز حیدرپور شهروندان ساکن شهرستان ارومیه به ترتیب در تاریخ ۱ مردادماه و ۲۳ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این شهروندان طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم هستند و با وجود یگیری‌های خانواده آنها به دستگاه‌های امنیتی و قضایی، تاکنون پاسخی روشن درباره سرنوشتان داده نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید