خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در استان تهران که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک زندانی که در سال ۹۴ در روستایی در اطراف تهران طی حادثه ای مرتکب قتل شده بود، به دنبال جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، متهم در سال ۹۴ در روستایی در اطراف تهران مرتکب قتل شد. شب حادثه اهالی روستا با صدای مادر مقتول از خانه‌هایشان بیرون آمدند و متوجه شدند مرد جوان که میثم نام دارد، روی زمین افتاده است. میثم که تازه‌داماد بود، به بیمارستان منتقل شد اما به علت خون‌ریزی زیاد در راه بیمارستان جانش را از دست داد. پس از آن مأموران پلیس وارد عمل شدند. تحقیقات اولیه نشان داد این جوان شب حادثه با دوست قدیمی‌اش حامد درگیر شده است.

تحقیقات مأموران بعد از چند روز به نتیجه رسید و پلیس حامد را بازداشت کرد.

این متهم که طی این مدت با قرار وثیفه آزاد بود در خصوص حادثه عنوان کرد: “من و میثم باهم اختلاف داشتیم. آن شب مشروب خورده بودم و خیلی مست بودم. از دست میثم عصبانی شدم و چون مست بودم، نتوانستم خودم را کنترل کنم. تا اینکه در راه وقتی که داشتم با شمشیر به سراغ میثم می‌رفتم، چند نفر از دوستانم را دیدم. آنها با دیدن حال من پرسیدند چه شده است، گفتم میثم به من بدوبیراه گفته و من هم می‌خواهم حالش را بگیرم. آنها هم هرکدام یک چماق برداشتند و همراهم آمدند. وقتی مقابل در خانه میثم رسیدیم، او بیرون آمد و درگیری بالا گرفت. میثم به من حمله کرد و من هم یک ضربه با پخی شمشیر به او زدم. شمشیر خیلی کند بود و بریدگی ایجاد نکرد. دوستانم هم چوب داشتند. بااین‌حال در درگیری شرکت نکردند. ضربه‌ای که من به کتف مقتول زدم، بُرنده نبود”.

وی افزود: “چند روز از ماجرا گذشته بود که من فهمیدم چه اتفاقی افتاده است، بعد از آن هم دستگیر شدم. درحالی‌که اصلا فکر نمی‌کردم ضربه من باعث مرگ میثم شود”.

متهم تا روز دادگاه با قرار وثیقه سنگین آزاد شد و در نهایت کیفرخواست علیه همه متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در جلسه رسیدگی حاضر نشد اما وکیل‌مدافع او حضور داشت. در ابتدای جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و خانواده مقتول درخواست حکم اعدام را مطرح کردند.

هیئت قضات متهم را به اعدام محکوم کردند و حکم بازداشت او نیز صادر شد. این در حالی بود که وکیل‌مدافع متهم درخواست بررسی مجدد پرونده را در دیوان عالی کشور مطرح کرد.

دیوان عالی کشور بعد از بررسی پرونده اعلام کرد ایراداتی در پرونده وجود دارد که باید برطرف شود به‌این‌ترتیب پرونده با نقض حکم اعدام دوباره به دادگاه بازگردانده شد. درشرایطی‌که دادگاه درحال برطرف‌کردن نواقص پرونده بود، خانواده حامد برای جلب رضایت اولیای‌دم اقدام کردند و بعد از سال‌ها رفت‌وآمد درنهایت موفق به جلب رضایت مادر مقتول شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید