خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ ساعت ۲۲:۳۲:۲۵

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر از جمله دو آتش نشان در شهرهای تکاب و اشتهارد دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، دیروز پنجشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۹، یک کارگر در یک زمین کشاورزی، طی حادثه ای دچار مصدومیت شد.

علی سعیدی، مدیر شبکه بهداشت تکاب در این خصوص گفت: “این مصدوم حادثه دیده یک کشاورز ۵۶ ساله از اهالی روستای “عربشاه اوریات ” بخش تخت سلیمان این شهرستان است که عصر امروز هنگام فعالیت در زمین زراعی خود به داخل دستگاه خرمن‌کوب فرو رفته و از ناحیه پای راست و لگن دچار مصدومیت شدید گردید”.

وی افزود: “بر اثر این سانحه ساق پای راست این مرد ۵۶ ساله به طور کامل شکسته و لگن وی نیز دچار جراحت شد که خون‌ریزی شدیدی به دنبال داشت”.

علی سعیدی ادامه داد: “کادر درمانی و آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی این شهرستان پس از اطلاع یافتن از این حادثه بلافاصله به روستای دورافتاده عربشاه اوریات در ۶۵ کیلومتری تکاب اعزام شدند و این کشاورز روستایی را که وضعیت جسمی نامناسبی داشت به بیمارستان شهدا تکاب منتقل کردند”.

وی عنوان کرد: “با توجه به شکستگی کامل ساق پای این مصدوم، در صورت عدم جراحی به موقع احتمال قطع پای وی وجود داشت و از این رو با هماهنگی‌های انجام یافته، بالگرد امداد هوایی مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان برای انتقال وی عازم تکاب شد”.

علی سعیدی افزود: “پس از پایدار شدن وضعیت جسمی و انجام اقدامات اولیه پزشکی و درمانی، این کشاورز روستایی توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان اعزام شد و تحت درمان و جراحی قرار گرفت”.

مصدومیت ۲ کارگر و افزایش شمار آتش نشانان مصدوم شده به ۳ نفر در اشتهارد

به گزارش ایلنا، دیروز پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹، ۲ کارگر و ۱ آتش نشان طی یک حادثه آتشسوزی در کارخانه مواد شیمیایی در شهرک صنعتی شهرستان اشتهارد، دچار مصدومیت شدند.

مهرداد بابایی، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز در این خصوص گفت: “این آتش سوزی شامگاه روز گذشته در یک کارخانه بزرگ مواد شیمیایی آغاز شدو تا پایان شب ادامه داشته است”.

روز گذشته نیز خبرگزاری ایرنا، از مصدومیت دو آتش نشان دیگر  در جریان این حادثه خبر داده بود. شب گذشته مجموعا دو کارگر و سه آتشفشان دچار مصدومیت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید