خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  پس از محاکمه مجدد؛ متهم به قتل وحید مرادی برای بار دوم به اعدام محکوم شد

پس از محاکمه مجدد؛ متهم به قتل وحید مرادی برای بار دوم به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – متهم به قتل «وحید مرادی» که پیشتر توسط دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم و حکم صادره توسط دیوان عالی کشور نقض شده بود، برای بار دوم به اعدام محکوم شد. او همچنین پیشتر از بابت پرونده ای دیگر و به اتهام یک قتل که در سال ۹۵ رخ داده بود، به اعدام محکوم شد که این حکم نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، متهم به قتل «وحید مرادی» برای بار دوم به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، به دنبال نقض حکم اعدام این متهم از سوی شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور، پرونده وی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

این متهم با نام سعید در پی اعترافات خود در دادگاه عنوان کرد: “قبول دارم در درگیری حضور داشتم اما من ضربه کاری را به وحید نزدم”.

نهایتا وی به دنبال درخواست اولیای دم، برای بار دوم از سوی شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

شهریورماه سال جاری، حکم اعدام این زندانی از بابت پرونده ای دیگر و به اتهام یک قتل که در سال ۹۵ رخ داده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد.

این متهم اسفندماه ۹۸، از بابت اتهام قتل “وحید مرادی” توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

لازم به یادآوری است وحید مرادی که در زندان رجایی شهر کرج تحمل حبس می‌کرد، در تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷، بعد از اینکه مورد حمله گروهی از زندانیان مسلح به سلاح سرد در زندان قرار گرفت، به قتل رسید. آقای مرادی از زندانیان سابقه داری بود که چند بار در طرح های موسوم به “ارتقای امنیت اجتماعی” بازداشت و در سطح شهر چرخانده شده بود.

وحید مرادی هر چند از اوایل خردادماه ۹۷ از بابت اتهام قتل در زندان به سر می برد اما درگیری‌های او با دسته‌ای از خلافکاران شناخته شده‌ای که جذب همکاری با نهادهای امنیتی شده بودند، دامنه دار بود. قتل این زندانی برای افرادی که به محیط زندان رجایی شهر کرج، خرده فرهنگ های “شرارتی” و شبکه سازی نیروهای امنیتی در میان این بخش از جامعه آگاه هستند، نمونه دیگری از تسویه حساب و قتل سازمان یافته است که با تحریک زندانیان در محیط بسته زندان صورت گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید