خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن ۴ کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مرز نوسود

زخمی شدن ۴ کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مرز نوسود

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۳۱ شهریور، در پی تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی به سمت گروهی از کولبران، ۴ کولبر در مناطق مرزی شهرستان نوسود واقع در استان کرمانشاه زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، شامگاه امروز دوشنبه ۳۱ شهریورماه، تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی در مرز نوسود بسوی دسته ای از کولبران منجر به زخمی شدن چهار کولبر شد.

هویت دو تن از کولبران زخمی شده “هدایت” و “نامدار” از  اهالی ثلاث باباجانی احراز شده است.

بر اساس این گزارش کولبران زخمی شده به بیمارستان پاوه، جهت مداوا انتقال داده شدند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید