خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۱۰۵ شهروند طی ده ماه گذشته تحت عنوان “عوامل انتشار محتوای غیر اخلاقی” در قم / تحقیر و گرداندن متهمان در خیابانهای تهران

بازداشت ۱۰۵ شهروند طی ده ماه گذشته تحت عنوان “عوامل انتشار محتوای غیر اخلاقی” در قم / تحقیر و گرداندن متهمان در خیابانهای تهران

خبرگزاری هرانا – بر اساس اعلام جانشین قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم، ۱۰۵ شهروند که بیشتر آنها در زمینه مدلینگ فعال بودند، در ده ماه گذشته تاکنون به دلیل آنچه “عوامل انتشار محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی” خوانده شده، با دستور مراجع قضایی بازداشت و پس از تشکیل پرونده قضایی، برای آنان کیفرخواست صادر شده است. همچنین بنا بر خبری دیگر طی روزهای اخیر تعدادی متهم با وجود عدم برگزاری جلسه دادرسی و اثبات جرم، به صورت تحقیرآمیز توسط نیروهای انتظامی در سطح شهر تهران چرخانده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، در ده ماه گذشته تاکنون، صد و پنج شهروند زن و مرد ساکن قم تحت عنوان “عوامل انتشار محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی” در قم بازداشت شدند.

به گفته ابوالفضل تحریری، جانشین قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم: “بیشتر این شهروندان در زمینه مدلینگ فعال بودند”.

تحریری همچنین گفت که برای این شهروندان ضمن از دسترس خارج کردن دائم حساب‌های کاربری، پرونده قضایی تشکیل و کیفرخواست صادر شد.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

همچنین از سوی دیگر، طی روزهای اخیر تعدادی متهم با وجود عدم برگزاری جلسه دادرسی و اثبات جرم، به صورت تحقیرآمیز توسط نیروهای انتظامی در سطح شهر تهران چرخانده شدند.

در این جریان یکی از متهمان با بیان اینکه “مردم این معرکه را قبول ندارند” نسبت به این اقدام اعتراض کرده و می‌گوید جرمی مرتکب نشده است.

در سال‌های اخیر نیروهای انتظامی هر از گاهی اقدام به چرخاندن متهمان در سطح شهر می‌کنند. اقدامی که مغایر با مقاوله نامه های حقوق بشری، قوانین داخلی و نقض کرامت انسانی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید