خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز جمعه ۲۸ شهریورماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران و ثلاث باباجانی در حوادثی جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز جمعه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۹، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی از مصدومیت یک کارگر در تهران بر اثر سقوط در چاه خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “در ساعت ۱۰:۴۶ صبح امروز یک مورد حادثه سقوط در چاه، در خیابان آذربایجان-اردیبهشت به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد”.

جلال ملکی با بیان اینکه بلافاصله ۲ ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، افزود: “محل حادثه یک ساختمان در حال تخریب بود که در قسمت حیاط این ساختمان چاهی به عمق ۳۰ تا ۳۵ متر حفر شده بود”.

وی ادامه داد: “یک جوان ۲۲ ساله در چاه سقوط کرده و در انتهای این چاه گرفتار شده بود”.

جلال ملکی عنوان کرد: “آتش نشانان به سرعت اقدامات لازم را برای ایمن سازی انجام دادند. یک آتش نشان با تجهیزات کامل وارد چاه شده و این فرد را که آسیب خیلی کمی دیده بود از عمق چاه خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل داده شد”.

مصدومیت دو کارگر در کرمانشاه

به گزارش کولبر نیوز، روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۹، دو کارگر جوان در کرمانشاه به دنبال یک حادثه مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران حین کار در بازارچه مرزی “شیخ صله” واقع در شهرستان ثلاث باباجانی، بر اثر سقوط بار سنگین ( الیاف فشرده) به وزن ۲۵۰ کیلوگرم مجروح شدند.

مصدومان این حادثه به یکی از مراکز درمانی واقع در شهرستان ثلاث باباجانی منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید