خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اکبر فراجی جهت تحمل حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد

اکبر فراجی جهت تحمل حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – اکبر فراجی (فراجیم)، شهروند اهل باقرشهر در تاریخ ۱۶ شهریورماه امسال پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای فراجی پیشتر به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس محکوم شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اکبر فراجی، زندانی سیاسی از حدود ۱۰ روز پیش دوران محکومیت خود را زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

اکبر فراجی در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه در تهران منتقل شد. آقای فراجی پس از ۱۰ روز با پایان مراحل بازجویی به زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۵ اسفند ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر فراجی در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد. وی نهایتا از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس و در مجموع به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از اعتراض به رای صادره بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید شد.

از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی در پرونده وی قابل اجرا است.

آقای فراجی در تاریخ ۱۶ شهریور امسال پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی هم‌اکنون در سالن ۲ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

اکبر فراجی، متولد ۱۳۶۰ و شهروند ساکن باقرشهر در شهرستان ری از توابع استان تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید