خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ ساعت ۲۳:۱۰:۱۷

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران ۲ واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران ۲ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در طرح انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان و کارگران پیمانی بیمارستان دهدشت از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران شاغل در طرح انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گفته یکی از این کارگران: “بیش از ۶ ماه است که حقوق و عیدی خود را دریافت نکرده ایم”.

وی افزود: “اوضاع سخت زندگی و گرانی کالاهای اساسی در سال جاری باعث شده است که به ناچار اقلام غیر ضروری منزلمان را بفروشیم تا بتوانیم شکم خانواده را سیر نگه داریم”.

اوادامه داد: “طرح ۴۶ هزار هکتار ریخت و پاش های بسیاری دارد که تنها خود مجریان طرح از آن بهره می برند اما برای حقوق کارگران می گویند بودجه نداریم”.

معوقات مزذی کارگران بیمارستان دهدشت

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران پیمانی بیمارستان دهدشت ۵ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

بکی از کارگران گفت: “ما نیروهای خدماتی دوشادوش سایر پرسنل پرستاران، پزشکان در بخش‌های مختلف اورژانس، کرونا و… مشغول به خدمت هستیم ولی ۵ ماه بود که یک ریال حقوق دریافت نکرده‌ بودیم”.

وی تصریح کرد: “پس از پیگیری های زیاد و بی توجهی از سوی مسوولان و رسانه ای شدن مشکل، بالاخره پیمانکار ۲ ماه حقوق کارگران را پرداخت کرد ولی از برج ۲ تا حال را یک ریال پرداخت نکردند”.

وی افزود: “نماینده پیمانکار هم می گوید تا الان حقوق و بیمه کارگران را از جیب خود داده ایم ولی اگر دانشگاه تا پایان سال هم بودجه ای به ما ندهد یک ریال به کارگران پرداخت نمی کنیم!”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید