خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محمد شریف سالم دیزجی به مرخصی اعزام شد

محمد شریف سالم دیزجی به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه، محمد شریف سالم دیزجی، زندانی سیاسی اهل ارومیه از زندان این شهر به مرخصی اعزام شد. پیشتر حکم سه سال حبس تعزیری وی توسط شعبه صادرکننده رای به یکسال و شش ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۹، محمد شریف سالم دیزجی، زندانی سیاسی اهل ارومیه از زندان مرکزی ارومیه به مرخصی اعزام شد.

محمدشریف سالم دیزجی، اهل روستای دیزج مرگور از توابع شهرستان ارومیه، که جهت تحمل دوران محکومیت یک سال و شش ماهه خود در زندان ارومیه بسر می‌برد، پیش از این نیز در اردیبهشت‌ماه ۹۹، در پی ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان طالقانی ارومیه منتقل شده و سپس در تاریخ ۹ تیرماه ۱۳۹۹، با پایان مرخصی استعلاجی به زندان مرکزی ارومیه بازگشت.

این شهروند، اواخر مهرماه ۹۸ توسط شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو به اتهام “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این حکم در نهایت توسط شعبه‌ یکم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به سه سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد و روز یکشنبه ۸ دی‌ماه ٩٨ در زندان به وی ابلاغ شد. حکم سه سال حبس تعزیری وی توسط شعبه صادرکننده رای به یکسال و شش ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

محمدشریف سالم دیزجی در تاریخ ۱ مهرماه ٩٨، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۵ مهرماه با اتمام بازجوییها به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید