خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام موسیوند به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

بهنام موسیوند به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

خبرگزاری هرانا – بهنام موسیوند، فعال مدنی زندانی امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور پس از ۱۰ روز نگهداری در یکی از سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج با منفی اعلام شدن تست جدید کرونا و بهبودی کامل به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹، بهنام موسیوند، فعال مدنی زندانی از بند امن به بند ۴ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

انتقال آقای موسیوند به سالن ۱۰ بند ۴ این زندان پس از منفی اعلام شدن تست جدید کرونا و بهبودی کامل صورت گرفته است.

بهنام موسیوند پیشتر در تاریخ ۸ شهریورماه ۹۹ در حالی که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، به دلیل بروز علائم ابتلا به بیماری کرونا ازجمله  تب و لرز شدید و از دست دادن حس بویایی و چشایی به بهداری زندان اوین منتقل شد. آقای موسیوند از تاریخ ۱۰ شهریور به دنبال انتقال خود از زندان اوین به سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۵ شهریور همزمان با انتقال خود به بند ۱۰ این زندان به اعتصاب خود پایان داد. این فعال مدنی زندانی در تاریخ ۱۷ شهریورماه مجددا به بهانه مثبت اعلام شدن تست کرونا به سلول انفرادی منتقل شد.

بهنام موسیوند شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است. آقای موسیوند نهایتا در تاریخ ۲۵ خردادماه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد.

بهنام موسیوند پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

هرانا اخیرا در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان رجایی شهر کرج و جدیدترین لیست زندانیان سیاسی” به وضعیت زندانیان سیاسی و امنیتی در زندان رجایی شهر کرج پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید