خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری های کوت عبدالله، سوسنگرد و یک واحد صنفی در زابل

معوقات مزدی کارگران شهرداری های کوت عبدالله، سوسنگرد و یک واحد صنفی در زابل

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری های کوت عبدالله و سوسنگرد از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند. از سوی دیگر دستمزد پرسنل شرکت شرق سازه کویر زابل نیز پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری کوت عبدالله از عدم پرداخت دستمزدها علیرغم وعده‌های مکرر مسئولان خبر دادند و علت آن را عدم تامین منابع مالی به دلیل بلاتکلیفی شهرداری کوت عبدالله بین دو شهرستان کارون و اهواز عنوان کردند.

کارگران گفتند: “در اعتراض به چند ماه مزد معوقه دست از کار کشیدیم و زباله‌های شهری را جمع نکردیم با این حال هنوز مطالباتمان پرداخت نشده است”.

این کارگران که بارها به مقامات ذیربط استان و شهرستان مراجعه کرده‌اند، اظهار داشتند: “اعتراضاتمان به جایی نرسید. الان دو ماه و نیم است که دستمزد نگرفته‌ایم”.

به گفته آنها، تعویق طولانی دستمزد در حالی اتفاق افتاده که برخی مسئولان شهری عامل اصلی مشکلات شهرداری کوت عبدالله را تعیین نشدن محدوده بین اهواز و کارون و تقسیمات بدون برنامه‌ریزی عنوان می‌کنند”.

به گفته این کارگران؛ کوت عبدالله شهر جدیدی است که در حاشیه شهر اهواز به عنوان مرکز شهرستان کارون  انتخاب شده بنابراین شهرداری کوت عبدالله به نوعی بین دو شهرستان کارون و اهواز بلاتکلیف است و در نتیجه تامین منابع مالی حقوق کارگران نیز با مشکل روبرو است.

کارگران همچنین تاکید کردند: “بارها برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالباتمان مقابل ساختمان استانداری و فرمانداری جمع شدیم که با فشار مسئولان بالادستی، شهرداری در هر نوبت یک ماه از مطالباتمان را پرداخت می‌کند و مجددا باید برای دریافت طلب‌های بعدی تجمع کنیم”.

کارگران شهرداری کوت عبدالله در ادامه تصریح کردند: “جدا از کارگران، پرداخت حقوق کارمندان شهرداری نیز به تاخیر افتاده و آنها نیز مشکلات معیشتی دارند”.

این کارگران اظهار داشتند: “اگر بی‌توجهی‌های مسئولان شهری در خصوص پرداخت حقوق‌مان ادامه پیدا کند نمی‌دانیم به کجا مراجعه کنیم؛ درمانده شده‌ایم و با این شرایط قادر به کار کردن نیستیم”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری سوسنگرد

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران شهرداری سوسنگرد از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران گفتند: “علاوه بر حقوق، از ابتدای سال جاری مطالبات بیمه‌ای ما به تامین اجتماعی پرداخت نشده و ما به همراه خانواده‌هایمان در زمینه دریافت خدمات درمانی از بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی دچار مشکل شده‌ایم”.

به گفته کارگران، علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند، به همین دلیل ناچاریم برای وصول مطالبات‌مان دست به اعتراض بزنیم.

آنها گفتند: “در روزهای گذشته برای تعیین تکلیف وضعیت مطالبات‌مان ناچار شدیم تجمع اعتراضی مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان دشت آزادگان برگزار کنیم. اردیبهشت ماه سال جاری نیز برای چندین روز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق از جمع‌آوری زباله‌های شهر خودداری کردیم”.

این کارگران که در بخش‌های خدمات و فضای سبز کار می‌کنند، در ادامه گفتند: “کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست. در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است”.

به گفته این کارگران؛ بخش دیگری از نگرانی آنها گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر سوسنگرد است. آنها در این‌باره گفتند: “در این روزهای پرخطر، مسئولان شهری نسبت به رعایت اصول محافظتی کارگران شهرداری در برابر کرونا کم توجه هستند”.

آنها تاکید کردند: “با شروع نیمه دوم سال انتظار داریم مسئولان موضوع معوقات مزدی کارگران شهرداری سوسنگرد را پیگیری کنند”.

معوقات مزدی پرسنل شرکت شرق سازه کویر زابل

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، پرسنل شرکت شرق سازه کویر زابل مطالبات مزدی دارند.

آنها امروز سه شنبه ۲۵ شهریور به دلیل عدم پرداخت مطالبات شش ماهه خود دست به اعتراض صنفی زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید