خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۲ شهریور، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای منوجان و کرج، جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز شنبه ۲۲ شهریور ۹۹، یک کارگر معدن در منوجان واقع در استان کرمان، دچار حادثه شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان، در این خصوص اظهار کرد: “متاسفانه یک کارگر در اثر ریزش تونل در معدن فرکروم منوجان، جان خود را از دست داد”.

مسلم مروجی با بیان اینکه کارگر فوت شده اهل شهرستان “رودان” است، گفت: “روز یکشنبه یک تیم تخصصی عازم معادن فاریاب منوجان می شوند تا موضوع را بررسی کنند”.

شهرستان منوجان با وسعتی معادل هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر در فاصله ۴۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است. این شهرستان از جنوب و غرب با شهرستان‌های رودان استان هرمزگان و از شمال و شرق با شهرستان کهنوج همسایه است.

مرگ یک کارگر در کرج

به گزارش مهر، یک کارگر در کمالشهر کرج، بر اثر سقوط و اصابت درب کرکره‌ای با سر وی، جان خود را از دست داد.

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده انتظامی استان البرز، در خصوص جزئیات این حادثه اظهار کرد: “بر اثر سقوط درب کرکره‌ای یکی از سالن‌های یک شرکت صنعتی در کمالشهر کرج، کارگر این شرکت جان خود را از دست داد”.

سید مجید فیض جعفری بیان کرد: “در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت یک کارگر ساختمانی در حین کار، مأموران گشت کلانتری ۲۴ کمالشهر برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “به محض حضور مأموران، کارفرما به آنها مراجعه و اعلام کرد که ساعتی پیش کارگر مورد نظر در حین کار، بر اثر سقوط درب کرکره‌ای یکی از سالن‌های شرکت و برخورد با سر وی، دچار جراحت شدید شده و بر اثر شدت ضربه و جراحات وارده نامبرده جان خود را از دست داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید