خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم ۱۴۸ ضربه شلاق برای یک متهم در اردبیل

صدور حکم ۱۴۸ ضربه شلاق برای یک متهم در اردبیل

خبرگزاری هرانا – یک متهم در اردبیل از سوی دادگاه کیفری ۲ این شهرستان در کنار سایر مجازات ها به تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رییس کل دادگستری استان اردبیل از صدور حکم شلاق و حبس برای یک متهم در این استان خبر داد.

ناصر عتباتی، رییس کل دادگستری استان اردبیل، در این خصوص مدعی شد: “اوایل مردادماه چند نفر اقدام به حمله در پمپ بنزین علی‌آباد کردند. این موضوع موجب اخلال در نظم و تخریب اموال شد و متهمان بلافاصله متواری شدند”.

وی با بیان اینکه با صدور دستورات لازم و نظارت دادستان اردبیل اکیپ ویژه‌ای نسبت به پیگیری، شناسایی و دستگیری متهمان تشکیل و نهایتاً متهمین متواری، شناسایی و بازداشت شدند، افزود: “رسیدگی به اتهام ۵ نفر از متهمین اصلی دردادسرا و دادگاه کیفری ۲ به صورت فوق‌العاده انجام گرفت”.

بر اساس این گزارش، یکی از متهمان این پرونده به تحمل سه و نیم سال حبس و تحمل دو فقره ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید