خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نوسود؛ مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی

نوسود؛ مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۲ شهریور، در جریان تعقیب و گریز ماموران مرزبانی در مناطق مرزی شهرستان نوسود واقع در استان کرمانشاه، یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع به شدت زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹، در جریان تعقیب و گریز ماموران مرزبانی در مناطق مرزی شهرستان نوسود، یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع از ناحیه پا به شدت زخمی شد.

در این گزارش هویت این کولبر، “فاتح محمودی” ٣۴ ساله فرزند علی اهل روستای “قلقله” از توابع شهرستان ثلاث‌باباجانی عنوان شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید