خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی پرسنل اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی یاسوج

معوقات مزدی پرسنل اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی یاسوج

خبرگزاری هرانا – سهم پرسنل اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی یاسوج، بدنبال کاهش ۶۰ درصدی فعالیت اتوبوسرانی این شهر در پی شیوع کرونا، معوقات مزدی ۷ ماهه بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، پرسنل اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی یاسوج، چندین ماه مطالبات مزدی دارند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یاسوج گفت: “پرسنل اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی شهر یاسوج حدود ۷ ماه است که  حقوق نگرفته اند”.

ضرغام خلقی پور در این خصوص گفت: “بیش از ۶۰ درصد فعالیت اتوبوسرانی یاسوج طی ایام کرونا و بازگشایی مدارس نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است”.

وی اظهارکرد: “وضعیت درآمد حمل و نقل شهر یاسوج مطلوب نیست و کارکنان این حوزه با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه اندکه باید فکری به حال این قشر شود”.

خلقی پور تصریح کرد: “دادن وام، یک مُسکن است که با این وام های کم و ۱۲ درصدی، دردی از فعالان این بخش دوا نمی شود”.

وی ادامه داد: “زیرساخت‌ها از جمله سایه بان، پایانه مسافربری و خیابان‌های مناسب، برای خدمات دهی ناوگان عمومی اتوبوس در سطح شهر یاسوج وجود ندارد و ارائه خدمات مطلوب اتوبوسرانی در شهر نیازمند اعتبار ویژه از سوی دولت است”.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یاسوج با بیان اینکه در حال حاضر مردم از ناوگان عمومی اتوبوس استقبال نمی کنند و استقبال بیشتر به سمت استفاده از تاکسی هاست، عنوان کرد: “برای ارائه خدمات مطلوب و بهتر از گذشته در سطح شهر یاسوج نیاز به حدود ۳۰ دستگاه اتوبوس جدید داریم که این مهم اعتبارات ویژه و بیشتری را می طلبد”.

خلقی پور بیان کرد: “هم اکنون ۴۶ دستگاه اتوبوس برای خدمات رسانی به همشهریان در شهر یاسوج وجود دارد که جهت خدمات دهی مطلوب کافی نیستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید