خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در گلستان همزمان صدور حکم اعدام برای یک زندانی دیگر در تهران

رهایی یک زندانی از اعدام در گلستان همزمان صدور حکم اعدام برای یک زندانی دیگر در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در استان گلستان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با اخذ رضایت از اولیای دم از مرگ رهایی یافت. همزمان یک زندانی دیگر در  تهران از بابت همین اتهام به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، یک زندانی محکوم به اعدام، در آستانه اجرای حکم، از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: “فردی که ۱۱ سال پیش در دعوای خانوادگی شوهر خواهرش را به قتل رسانده بود، با کسب رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافت”.

جعفری افزود: “پس از آن واقعه، اولیا و همسر مقتول که خواهر این زندانی متهم به «قتل» است، تقاضای اعدام کردند”.

وی بیان کرد: “با صدور حکم اعدام، پرونده برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرا ارجاع شد”.

جعفری ادامه داد: “چند سال گذشته بزرگان و خیران بارها برای جلب رضایت اولیای دم واسطه شدند اما بی نتیجه بود و خانواده مقتول بر اجرای حکم اعدام پافشاری می‌کردند”.

رئیس شورای حل اختلاف گفت: “حکم اعدام پیش از اجرا بار دیگر برای گفتگو با خانواده مقتول به شعبه هفت شورای حل اختلاف علی آباد فرستاده شد”.

وی افزود: “پس از پیگیری‌های مستمر و برگزاری چندین جلسه با حضور بزرگان و مصلحین در منزل مقتول، اولیای دم از اجرای حکم اعدام منصرف شدند”.

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

به گزارش جوان آنلاین، نوجوانی که ۳۳‌سال پیش پیرزنی را به قتل رسانده و در میانسالی بازداشت شده‌ بود، محاکمه و به مرگ محکوم شد.

متهم در بازجویی‌ها به قتل پیرزن اعتراف کرد. یزدان در حالیکه ۴۹‌ساله و دارای دو فرزند بود، گفت: “زمان حادثه ۱۸‌ساله بودم و پدرم اوضاع مالی خوبی نداشت و از سر فقر مرتکب به این دزدی مرگبار شدم”.

وی ادامه داد: “پس از حادثه به شهرستان رفتم تا اینکه چند سال بعد وقتی کمی اوضاع آرام شد برگشتم و ازدواج کردم. با اقرار‌های متهم، او در اولین جلسه محاکمه مقابل هیئت قضایی شعبه‌هفتم قرار گرفت. ابتدای جلسه پسر مقتول که حالا مرد سالخورده‌ای بود درخواست اعدام کرد”.

در پایان جلسه دادگاه، هیئت قضایی با توجه به اقرار‌های متهم وی را به اعدام محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید