خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت عوامل تیراندازی به محیط بان در شمیرانات

بازداشت عوامل تیراندازی به محیط بان در شمیرانات

خبرگزاری هرانا – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از شناسایی و بازداشت ۵ نفر از عاملین تیراندازی به یک محیط بان در منطقه حفاظت شده ورجین، خبر داد. روز گذشته یک محیط بان از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات در درگیری با شکارچیان غیرمجاز مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از همشهری، عاملان تیراندازی به محیط بان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات شناسایی و بازداشت شدند.

فرهاد زندی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه از همان دقایق ابتدایی هماهنگی گسترده‌ای درسطح استان اعم از مقامات استانی، مراجع قضایی و امنیتی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و هلال احمر برای این ماموریت انجام شد، عنوان کرد: “پس از انجام هماهنگی برای انتقال این محیط‌بان، کار اصلی روی شناسایی و دستگیری این متخلفین متمرکز شد و به‌سرعت مبادی ارتباطی منطقه در ارتفاعات و در زمین تحت کنترل کامل قرار گرفت و تیم‌هایی هم برای تعقیب ضارب و دیگر متخلفین متواری شده در منطقه اختصاص یافت”.

وی افزود: “در این ارتباط تا ساعت ۱۲ شب گذشته یعنی کمتر از ۲۴ ساعت، ۵ نفر از افرادی که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در این حادثه و تخلفات شکار و صید دخیل بودند، دستگیر و به مراجع امنیتی و قضایی تحویل داده شدند”.

فرهاد زندی ادامه داد: “در میان دستگیرشدگان ۳ نفر از اتباع افغان نیز وجود دارند. روز گذشته پس از انتقال محیط‌بان مجروح به بیمارستان، موقعیت اطراف از سوی محیط بانان مورد بررسی و پایش قرار گرفت. در این بررسی دوربین چشمی محیط‌بان که به گردن وی آویزان بود پیدا و در کمال تعجب و ناباوری مشاهده شد سه گلوله اسلحه ساچمه زنی به این دوربین چشمی اصابت و دوربین را متلاشی کرده است”.

روز گذشته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از مجروح شدن یک محیط بان در شهرستان شمیرانات در درگیری با شکارچی غیرمجاز خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید