خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در کرمان

کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در کرمان

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در محور کرمان به بم، یک شهروند در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد. در این حادثه ماموران بدون دادن اخطار اقدام به تیراندازی کرده و موجب واژگونی خودروی وی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹، در پی تیراندازی ماموران مبارزه با مواد مخدر در محور کرمان به بم، یک شهروند در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند در این گزارش “میثم نوتی زهی” عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع: “میثم با خودروی شخصی خود از مسیر کرمان به بم در حال عبور بوده که ماموران مبارزه با مواد مخدر بدون دادن ایست و هشدار به سمت وی تیراندازی کرده و خودروی او واژگون شد و سپس توسط مردم به بیمارستان بم منتقل شد که بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد“.

این منبع افزود: ”میثم هیچگونه باری به همراه نداشته اما ماموران به سمت وی تیراندازی کرده و پس از واژگونی و تفتیش خودرو او را به حال خود رها کرده و از محل متواری شدند“.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه امسال با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید