خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  دادگاه مطبوعات؛ اعلام جرم برای مدیر مسئول روزنامه شرق و مدیرمسئول اسبق روزنامه ایران

دادگاه مطبوعات؛ اعلام جرم برای مدیر مسئول روزنامه شرق و مدیرمسئول اسبق روزنامه ایران

خبرگزاری هرانا – احمد مؤمنی‌راد، سخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران از رسیدگی به ۴ پرونده مرتبط مدیر مسئول روزنامه جوان، روزنامه شرق، روزنامه دنیای اقتصاد و مدیرمسئول اسبق روزنامه ایران توسط شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران خبر داد. در این دادگاه مدیر مسئول روزنامه شرق و مدیرمسئول اسبق روزنامه ایران  از بابت اتهاماتی از جمله “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” مجرم شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد مومنی راد سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات با اشاره به دادگاه‌های برگزار شده در حوزه مطبوعات اظهار کرد: “شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی ۴ پرونده را بررسی کرد”.

وی ادامه داد: “در پرونده اول به اتهامات مسئول روزنامه جوان به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی رسیدگی شد که با اعلام رضایت وکیل شاکی و رییس دادگاه پرونده را مختومه اعلام کرد”.

مومنی راد با اشاره به پرونده دوم گفت: “پرونده مدیر مسئول روزنامه شرق به اتهام افترا نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی رسیدگی شد و در اتهام فوق الذکر هیات منصفه مطبوعات با اکثریت آرا متهم را مجرم شناخت و با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف ندانست”.

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات ادامه داد: “پرونده سوم مربوط به مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد بود که به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی بررسی شد و با اعلام رضایت شاکی پرونده مختومه شد”.

وی با اشاره به پرونده چهارم اظهار کرد: “در این پرونده اتهامات مدیرمسئول اسبق روزنامه ایران به اتهام نشر اکاذیب و عدم درج جوابیه رسیدگی شد و در اتهام فوق الذکر هیات منصفه مطبوعات با اکثریت آرا متهم را مجرم دانست و با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف نشناخت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید