خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  پلمب ۲۸ واحد صنفی و صدور ۵۶ اخطار پلمب تحت عنوان فروش پوشاک «نامتعارف و غیر مجاز» در اصفهان

پلمب ۲۸ واحد صنفی و صدور ۵۶ اخطار پلمب تحت عنوان فروش پوشاک «نامتعارف و غیر مجاز» در اصفهان

خبرگزاری هرانا – معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب ۲۸ فروشگاه و صدور اخطار پلمب برای ۵۶ فروشگاه به دلیل آنچه «فروش البسه نامتعارف و غیر مجاز» خوانده است خبر داد. به گفته وی بیش از ۴ هزار دست لباس و ماسک بهداشتی طرحدار نیز در این طرح ضبط شده است. تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مختار درخشان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص طرح پلمب فروشگاه های پوشاک در اصفهان این طرح را «در راستای ساماندهی و پاک‌سازی واحدهای صنفی فروش پوشاک از مظاهر فرهنگ منحط غربی» خوانده و گفته است: طرح نظارت بر این واحدها با همکاری اتحادیه صنف مربوطه به اجرا گذاشته شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: در این طرح از ۳۱۷ واحد صنفی بازدید به عمل آمد که در پایان ۴ هزار و ۲۸۸ دست لباس غیرمتعارف و غیرمجاز و ۶۷ عدد ماسک بهداشتی با نمادها و تصاویر شیطان‌پرستی کشف شدند.

وی از پلمب ۲۸ واحد صنفی در جریان اجرای این طرح با حکم مقام قضائی خبر داد و گفت: برای ۵۶ واحد دیگر نیز اخطاریه پلمب صادر و از متصدیان ۳۴ واحد صنفی هم تعهد کتبی اخذ و به ۲۲۷ متصدی نیز تذکر داده شد.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

 ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید