خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  علیرضا فرشی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد

علیرضا فرشی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا فرشی دیزجیکان، فعال ترک (آذربایجانی) که از تاریخ ۳۱ تیرماه امسال دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ شهریور به زندان تهران بزرگ منتقل شد. انتقال آقای فرشی به زندان تهران بزرگ در شرایطی است که اصل تفکیک جرایم در این زندان رعایت نشده و این زندان فاقد استانداردهای لازم برای زندگی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۰ صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۹، علیرضا فرشی دیزجیکان، فعال ترک (آذربایجانی) از بند ۸ زندان اوین به بند ۱ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ منتقل شد.

انتقال آقای فرشی به زندان تهران بزرگ در شرایطی است که اصل تفکیک جرایم در این زندان رعایت نشده و این زندان فاقد استانداردهای لازم برای زندگی است.

یک منبع از شرایط آقای فرشی در خصوص انتقال وی به هرانا گفت: “آقای فرشی عصر امروز در تماس تلفنی با خانواده خود از انتقالش به زندان تهران بزرگ خبر داده است. او هم اکنون همراه با ۱۰ زندانی دیگر در قرنطینه نگهداری می‌شود. تراکم جمعیت بالا و عدم رعایت مسائل بهداشتی آقای فرشی را معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار داده است”.

علیرضا فرشی پیشتر در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

آقای فرشی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ۱۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به باغملک از توابع استان خوزستان محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

آقای فرشی نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ جهت تحمل دوره محکومیت ۲ ساله خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

علیرضا فرشی، دارای کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف، اهل شهرستان مرند واقع در استان آذربایجان شرقی و ساکن تهران است.

هرانا پیشتر در تاریخ در خردادماه امسال طی گزارشی به شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان تهران بزرگ  پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید