خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز سه‌شنبه ۱۸ شهریورماه، آتش نشانان اصفهان در مقابل ساختمان شورای شهر، معلمان مدارس مشارکتی ریگان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، کارگران شهرداری لالی در مقابل ساختمان شهرداری و آموزشیاران بیکار شده نهضت سوادآموزی در سومین روز از اعتراض خود در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، روز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹، آتش نشانان اصفهان با برگزاری تجمعی اعتراضی مقابل ساختمان شورای شهر خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

در آخرین روزهای تیرماه یکصد نفر از نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با تجمع مقابل این سازمان خواستار اصلاح قانون حقوق و و دستمزد شدند؛ آن‌ها نسبت به نادیده گرفتن قانون مشاغل سخت و زیان‌آور معترض و همسان‌سازی حقوق خود را نسبت به شهرهای دیگر کشور خواستار شدند.

محسن گلابی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان آن زمان درخصوص تجمع انجام شده، عنوان کرده بود: “آتش‌نشانان نسبت به دریافت حقوق و مزایای فعلی اعتراضی ندارند و سر موقع حقوق آن‌ها پرداخت شده است، خواسته معترضان، اجرای آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور است، آتش‌نشانان از سال‌ها قبل نسبت به میزان حقوق دریافتی و پایین بودن حقوق خود اعتراض دارند و تعدادی از آن‌ها نیز حدود ۹ سال است که به صورت شرکتی استخدام شدند و خواستار تبدیل وضعیت هستند”.

تجمع معلمان مدارس مشارکتی ریگان

به گزارش راه آرمان، امروز سه‌شنبه ۱۸ شهریور ماه ۹۹، معلمان مدارس مشارکتی ریگان به دلیل بی توجهی مسئولین شهرستان نسبت به بکارگیری نیروهای بومی، مقابل فرمانداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، آموزش و پرورش استان کرمان قصد دارد ۵۱ نیروی شرکتی و سرباز معلم از شهرستان های جیرفت و عنبر آباد به عنوان سهمیه شهرستان ریگان به کار گیری کند.

گفتنی است معلمان بومی زیادی در ریگان هستند که سالهاست در قالب نیروی های حق التدریس، مشارکتی و پیش دبستانی با حقوق نا چیز در حال خدمت هستند.

تجمع کارگران شهرداری لالی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه۱۷ شهریور ۱۳۹۹، کارگران شهرداری لالی در استان خوزستان در مقابل ساختمان شهرداری دست به تجمع زدند.

بر اساسا این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی ۱۲ ماهه صورت گرفته است.

تجمع آموزشیاران بیکار شده نهضت سوادآموزی

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ شهریور، آموزشیاران بیکار شده نهضت سوادآموزی در سومین روز از اعتراض خود در تهران در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

یکی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی حاضر در تجمع امروز گفت: “بعد از سه شبانه‌روز که در تهران هستیم، امروز سه‌شنبه (۱۸ شهریور ماه) وزیر آموزش وپرورش برای پاسخ به وضعیت بازگشایی زودهنگام مدارس، وضعیت دانشگاه فرهنگیان و استخدام آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی وارد مجلس شد اما براساس توئیت احمد نادری (نماینده مردم تهران) درجلسه امروز درباره دو مورد نخست صحبت‌ها و تصمیماتی گرفته شد اما درباره وضعیت استخدامی نهضتی‌ها هیچ تصمیمی گرفته نشد”.

یکی دیگر از معترضان با بیان اینکه هر کدام از ما ۱۴ تا ۱۵ سال سابقه کار آموزش در نهضت سوادآموزی را داریم، در ادامه تاکید کرد: “امروز آقای وزیر بدون توجه به جمعیت اعتراضی نهضتی‌ها از کنارمان گذشت و وارد ساختمان مجلس شد و بعد از جلسه، ساختمان مجلس را ترک کرد”.

این آموزشیار نهضت سوادآموزی که از استان خوزستان به تهران آمده، افزود: “در این سه روزی که در تهران هستیم با وجود آنکه به همه مسئولان و مطبوعات اطلاع دادیم، کسی به سراغ‌مان نیامد”.

این آموزشیار نهضت سواد آموزی در خاتمه گفت: “ما که با تحمل سختی سه روز را در تهران گذرانده‌ایم تا زمانی که جواب قانع کننده‌ای برای همسر و فرزندان‌مان به شهرمان نبریم به تجمع خود ادامه می‌دهیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید