خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تائید محکومیت ۳ سال حبس تعزیری مسعود حکم آبادی، تهیه کننده تئاتر

تائید محکومیت ۳ سال حبس تعزیری مسعود حکم آبادی، تهیه کننده تئاتر

خبرگزاری هرانا – مسعود حکم آبادی، تهیه کننده تئاتر و هنرمند ساکن مشهد از تائید حکم حبس تعزیری خود خبر داد. او که پیشتر در واکنش به هدف قراردادن مرگبار هواپیمای مسافربری تهران-کیف توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، از حضور در جشنواره فجر انصراف داده و توسط ماموران امنیتی این شهر بازداشت شده بود توسط دادگاهی در مشهد به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، دوسال از محکومیت وی به عنوان مجازات اشد قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۹۹، مسعود حکم آبادی، تهیه کننده تئاتر و هنرمند ساکن مشهد از تائید حکم ۳ سال حبس تعزیری خود خبر داد.

او در صفحه شخصی خود با اعلام این خبر اتهامات منتسب را رد کرده و نوشته است: «همه ما در کشور عزیزمان بالقوه مجرم هستیم، حالا باید ببینیم چه وقتی و چه کسی تصمیم می‌گیرد این ماجرا را بالفعل جلوه کند.»

در خردادماه سال جاری مسعود حکم آبادی تهیه‌کننده تئاتر به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار” به ۳سال حبس محکوم شد.

گفتنی است روز شنبه ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۸، مسعود حکم آبادی، هنرمند مشهدی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. دلیل بازداشت این هنرمند مشهدی، انصراف از حضور در جشنواره فجر عنوان شده بود. او بهمن ماه گذشته در اعتراض به شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی، جشنواره تئاتر فجر را تحریم کرده بود.

مسعود حکم آبادی تهیه کننده تئاتر و مدیر کانال تئاترکده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید