خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۵ شهریورماه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سراسر کشور از جمله در شهرهای تهران، رشت، اراک، مشهد، اهواز، تبریز، کرج، ارومیه، لرستان، کرمان و شوش در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی این شهرها، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش و استانداری خوزستان، جمعی از پرسنل بیمارستان خمینی کرج در مقابل این بیمارستان و گروهی از رانندگان تاکسی خط حسن آباد شهرستان سنندج در این ایستگاه، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سراسر کشور از جمله در شهرهای تهران، رشت، اراک، مشهد، اهواز، تبریز، کرج، ارومیه، لرستان، کرمان و شوش در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی این شهرها دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان اهم مطالبات خود را بازنگری در فرمول‌های همسان‌سازی و پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی عنوان کردند.

آنها عنوان کردند: “چرا سابقه استحقاقی بازنشستگان سخت و زیان‌آور در محاسبات همسان‌سازی منظور نشده است”.

این بازنشستگان افزودند: “افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشسته با خط فقر را جبران کند”.

تجمع کارگران مجتمع هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز شنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹، ۸۳ روز پس از آغاز دور جدید اعتراضات، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش و استانداری خوزستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران اخراجی غیرنیشکری خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود هستند.

تجمع پرسنل بیمارستان خمینی کرج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل بیمارستان خمینی کرج در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل این بیمارستان تجمع کردند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را عدم پرداخت ٣ سال حقوق معوقە خود عنوان کردند.

تجمع رانندگان تاکسی خط حسن آباد شهرستان سنندج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹، گروهی از رانندگان تاکسی خط حسن آباد شهرستان سنندج دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این رانندگان دلیل تجمع خود را اعتراض به افزایش بیش از حد تاکسی های این ایستگاه از سوی سازمان تاکسیرانی، عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید