خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت رضا محمدحسینی در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از آخرین وضعیت رضا محمدحسینی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۷ ساله‌ی خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند. آقای محمدحسینی که در مردادماه امسال از زندان اوین به بند امن زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود، روز جمعه ۱۴ شهریور پس از حدود یک ماه نگهداری در سلول انفرادی به بند ۴ سالن ۱۰ این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند.

رضا محمدحسینی پیشتر در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی به قرنطینه و نهایتا به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

آقای محمدحسینی در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به ۷ سال حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس، از بابت اتهام خروج غیرقانونی از مرز به ۳ سال حبس، از بابت اتهام ورود غیرمجاز به داخل کشور به ۲ حبس و از بابت اتهام تمرد از دستور ماموران به ۱ سال و نیم حبس و در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

آقای محمدحسینی در حالی که دوران محکومیت خود را در بند ۴ زندان اوین سپری می‌کرد، اواسط مردادماه امسال به دلایل نامعلوم به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن (بند ۱۱) زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. او نهایتا پس از حدود یک ماه نگهداری در سلول انفرادی روز جمعه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۹ به بند ۴ سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج معروف به بند سیاسی گوهردشت منتقل شد.

هرانا مردادماه امسال در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان رجایی شهر کرج و جدیدترین لیست زندانیان سیاسی” ضمن بررسی گوشه‌ای از مشکلات زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج، جدیدترین لیست و آخرین وضعیت زندانی سیاسی و امنیتی در این زندان را مورد بررسی قرار داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید