خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ ساعت ۲۳:۲۳:۵۲

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۲ شهریور، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در تهران و یزد طی حوادثی جداگانه جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سرپرست سازمان آتش نشانی یزد گفت: “برق گرفتگی هنگام استفاده از دستگاه کف کش باعث مرگ یک کارگر در یزد شد”.

محمد میرجلیلی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: “ساعت ۲۲:۳۰ دیشب یک مورد حادثه برق گرفتی در شرکت توربین سازی غدیر به سامانه ۱۲۵ این سازمان اعلام شد”.

او افزود: “ستاد فرماندهی بلافاصله پس از این اعلام آتش نشانان ایستگاه شماره دو به همراه تیم تخصصی امداد و نجات غواصی به محل حادثه اعزام کرد”.

میرجلیلی درباره جزئیات این حادثه ادامه داد: “پس از رسیدن آتش نشانان مشاهده شد که جوانی ۲۷ ساله در برج خنک کننده آب مشغول استفاده از دستگاه کف کش آب برای تخلیه آب برج بوده است که متاسفانه به دلیل برق گرفتگی فوت شده است”.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جان باختن یک تن بر اثر ریزش یک چاه در محله دزاشیب خبر داد.

جلال ملکی اظهار کرد: “ساعت ١٢:٣١ دقیقه ظهر روز جاری یک مورد حادثه محبوس شدن داخل چاه در محله دزاشیب خیابان فلاحی به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله دو ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “محل حادثه یک ساختمان در حال ساخت بود که کارگران در قسمت حیاط در حال حفر چاه بودند. زمانی که به عمق هفت متری این چاه در حال کار بودند به یکباره دیواره های چاه تخریب می شود و بیش از چهار متر خاک از دیواره های چاه فرو می‌ریزد”.

ملکی با بیان اینکه زمان ریزش چاه یک کارگر داخل چاه حضور داشته گفت: “این کارگر زیر حجم زیاده از خاک محبوس شده بود که آتش نشانان عملیات خود را آغاز کردند. با توجه به اینکه بخشی از خاک مجددا در حال ریزش بود آتش نشانان ایمن سازی لازم را انجام دادند و پس از مدت زیادی تلاش این فرد را که مردی چهل ساله با تابعیت افغانستان بود از زیر حجم زیادی خاک خارج کردند”.

وی افزود: “زمانی که این فرد به عوامل اورژانس تحویل داده شد مشخص شد که وی جان خود را از دست داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید