خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پژوهشی مفصل در باب شیوع کووید ۱۹ کرونا در زندان‌های ایران

پژوهشی مفصل در باب شیوع کووید ۱۹ کرونا در زندان‌های ایران

خبرگزاری هرانا – پژوهشگران بنیاد عبدالرحمن برومند با همکاری خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، تحقیقاتی درباره سیر تحولات مشکلات زندان‌ها در بحران کووید ۱۹ انجام دادند که نتایج آن در گزارش اخیر منتشر شده است. این پژوهش‌ها نشان می‌دهد وضعیت بهداشتی زندان‌های ایران به جای این که بهبود یابد، به شکل قابل ملاحظه‌ای تنزل یافته است.

بر اساس نتیجه گیری این گزارش، در زندان‌هایی که تحقیقات در آنها انجام شده، ضدعفونی کردن محیط توسط مسئولان زندان، ظاهرا به لحاظ کمبود بودجه و منابع مالی، کلاً متوقف شده است. در برخی از زندان‌ها توزیع غذای کافی، مواد بهداشتی ضروری و امکانات حفظ بهداشت شخصی به صورت رایگان در میان زندانیان کاهش یافته است.

فایل پی دی اف را از اینجا دانلود کنید

قیمت بالای فروش مواد ضروری در فروشگاه‌های زندان‌ها باعث شده زندانیانی که استطاعت مالی کافی ندارند، برای تهیه این ملزومات و محافظت از خود با مشکل روبرو شوند. قرنطینه‌ها در بسیاری از موارد به دلایلی که در گزارش تشریح می‌شود بی‌حاصل بوده است.

هم‌چنین، دستگیری و بازداشت قابل اجتناب برای ارتکاب جرائم جزئی و جرائمی که به موجب حقوق بین‌الملل به رسمیت شناخته نمی‌شود، نظیر فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، فعالیت‌های مذهبی و استعمال مواد مخدر، کارآیی آزادسازی و عفو زندانیان برای کم کردن تراکم زندان‌ها را کاملا خنثی کرده است.

این گزارش نهایتا با این پیام به پایان میرسد: زندانیان سیاسی، مدافعان حقوق بشر و زندانیانی که آزادی آنها خطری را متوجه جامعه نمی‌کند باید فوری آزاد شوند. #آزادشان_کنید

این گزارش را در ادامه دانلود و مطالعه کنید

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید