خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, سایر گروهها, کارگران  >  وزارت کشور: فراخوان‌های تجمع اعتراضی نسبت به سال گذشته سه برابر شده است/ بیش از ۱۷۰۰ فراخوان در ۵ ماه

وزارت کشور: فراخوان‌های تجمع اعتراضی نسبت به سال گذشته سه برابر شده است/ بیش از ۱۷۰۰ فراخوان در ۵ ماه

خبرگزاری هرانا – امروز ۱۱ شهریورماه، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشستی خبری از سه برابر شدن فراخوان‌های تجمع اعتراضی در ۵ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. وی همچنین با اشاره به استفاده از هشتگ های اعتراضی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مدعی شده است که “منشا اکثر هشتگ‌سازی‌های مربوط به این فراخوان‌ها در خارج از کشور است”. او همچنین به پوشش اخبار اعتصاب و تجمع‌های کارگری در رسانه‌های خارج کشور نیز واکنش نشان داد و مدعی شد که هدف آن “سوریه‌سازی ایران” است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۹، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشستی خبری به سه برابر شدن فرخوان‌های تجمع اعتراضی در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: “سال گذشته ۵۱۹ فراخوان و امسال ۱۷۰۲ فراخوان داشتیم”.

معاون امنیتی انتطامی وزارت کشور همچنین مدعی شد: “طبق گزارش نیروهای اطلاعاتی و سایبری، منشا اکثر فراخوان‌هایی که داده و هشتگ‌هایی که گذاشته می‌شود، خارج از کشور است. البته ممکن است عناصری هم داخل کشور اینها را بازنشر کنند.”

معاون وزیر کشور با اشاره به تمرکز رسانه‌های خارجی بر روی برخی وقایع مانند تجمعات کارگری مدعی شد: “هدف دشمنان تحریم تا جاسوسی، تحریک و تهییج همه به دنبال ناامن سازی و سوریه سازی هستند.”

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند بحث سوریه سازی را در کشور راه بیندازند، گفت: “این امر نیازمند هوشمندی و آگاهی بیشتر همه مسئولان و بعد هوشیاری مردم است. البته هوشیاری مردم بسیار بیشتر از برخی مسئولان است. برخی مسئولان گاهی اوقات از سر کم اطلاعی یا بی توجهی مطالبی می‌گویند که اگر به شکل دقیق و صحیح بیان شود، متوجه می شویم مساله کاملا متفاوت است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید