خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای سردشت و شیراز

بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای سردشت و شیراز

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته شیرکو سیاوشی و مهدی ابراهیم زاده، دو شهروند اهل شهرستان سردشت توسط نیروهای امنیتی در شهرهای سردشت و شیراز بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، طی روزهای گذشته شیرکو سیاوشی و مهدی ابراهیم زاده، دو شهروند اهل شهرستان سردشت توسط نیروهای امنیتی در شهرهای سردشت و شیراز بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

روز شنبه ۱ شهریور ۹۹ “شیرکو سیاوشی، فرزند محمد، متولد ۱۳۶۲، اهل شهرستان سردشت” توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش در شهرستان سردشت بازداشت و بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهرستان منتقل شد.

در این گزارش آمده است ماموران امنیتی حین بازداشت نوکیش مسیحی اقدام به تفتیش منزل وی کرده و برخی وسایل شخصی آقای سیاوشی از جمله لبتاب و هارد دیسک های وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند.

یک شهروند اهل سردشت به نام مهدی ابراهیم زاده نیز طی روزهای گذشته در شهر شیراز در استان فارس بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه آمده است این شهروند با تغییر دین به مسیحیت پیوسته و به همین دلیل از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

فرزند ابراهیم، متولد ۱۳۶۲، متاهل، پدر دو فرزند و اهل شهرستان سردشت است

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروندان اطلاع دقیقی در دست نیست.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید