خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ ساعت ۱۸:۳۴:۱۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  به دنبال تقدیم یک قطعه به کشته شدگان آبان؛ جلسه دادگاه محسن شریفیان برگزار شد

به دنبال تقدیم یک قطعه به کشته شدگان آبان؛ جلسه دادگاه محسن شریفیان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۳ شهریورماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محسن شریفیان، خواننده و نوازنده، برگزار شد. وی در پی تقدیم یک قطعه به جانباختگان اعتراضات سراسری آبان ماه و اجرای رقص آیینی در کنسرت ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸ به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۳ شهریورماه، بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی، در توییتی از برگزاری دادگاه محسن شریفیان، خواننده و نوازنده، خبر داد.

این خواننده از بابت تقدیم یک قطعه به جانباختگان اعتراضات سراسری آبان ماه و اجرای رقص آیینی در کنسرت ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸، به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شده است.

اتهامات مطروحه علیه وی “جریحه‌دار کردن عفت عمومی از طریق ارتکاب فعل حرام در انظار عمومی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

پیشتر ‏اجرای ‎محسن شریفیان در پروژه ‎کنسرت آنلاین که ‎شهرداری تهران در حال برگزاری آن بود لغو شده و محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با تائید خبر ممنوع‌الکاری محسن شریفیان در صفحه شخصی خود، دخالت مدیر حراست دفتر موسیقی را عامل ممانعت از اجرای شریفیان اعلام کرد.

محسن شریفیان دارای نشان درجه یک هنری (معادل دکترا) در رشته موسیقی و نوازندگی نی‌انبان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و لیسانس علوم اجتماعی با گرایش پژوهشگری است. وی فعالیت موسیقایی خود را با تأسیس گروه لیان (بوشهر) در سال ۱۳۷۲ شمسی آغاز کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید