خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – دیروز چهارشنبه و امروز پنجشنبه ۳۰ مردادماه، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و هفتمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش، تعدادی از دانش آموختگان حقوق در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، کارکنان عوارضی قزوین در مقابل اداره کل راه و شهرسازی این استان، گروهی از کارگران پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ شرکت پیمانکاری عمومی ایران (IGC)، در محل این پروژه واقع در دشت عباس دهلران استان ایلام و شماری از کارگران کنتورسازی قزوین در محوطه این کارخانه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و هفتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع دانش آموختگان حقوق

به گزارش مهر، روز چهارشنبه ۲۹ مردادماه ۱۳۹۹، تعدادی از دانش آموختگان حقوق برای سومین هفته متوالی با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

رفع انحصار از وکالت و جذب بر اساس صلاحیت‌های علمی اصلی ترین مطالبات این دانش آموختگان است.

تجمع کارکنان عوارضی قزوین

به گزارش صبح قزوین، روز چهارشنبه ۲۹ مردادماه ۱۳۹۹، کارکنان عوارضی قزوین در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل اداره کل راه و شهرسازی این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از کارکنان در این خصوص گفت: “چندماهی از عدم پرداخت حقوق و مزایای ما می‌گذرد؛ اما همچنان بلاتکیف هستیم و مسئولان توجه جدی به حل مشکلات ما ندارند.

وی افزود: “با وجود اینکه برای حل مشکلات خود چندین بار در مقابل استانداری، اداره‌کل راهداری و راه و شهرسازی تجمع کردیم؛ اما متاسفانه این تجمع‌ها بی‌نتیجه بوده و مسئولان برای حل مشکلات، توپ را به زمین یکدیگر پاس می‌دهند”.

این کارمند ادامه داد: “با وضعیت اقتصادی و شرایط موجود کرونایی، بی‌انصافی است که با گذشت چند ماه از مشکلات کارکنان عوارضی، این مشکلات هنوز به نتیجه نرسیده است و برای حل آن باید اقدام جدی از سوی مسئولان صورت بگیرد”.

وی عنوان کرد: “نامه نگاری‌های بسیاری به استانداری و ارگان‌های ذی‌ربط انجام شده است؛ اما هیچ کدام از این نامه‌ها نتیجۀ مثبتی را دربرنداشته و تنها به وعده‌های توخالی منتهی شده است”.

نمایندۀ کارکنان عوارضی قزوین نیز در این خصوص گفت: “پیگیر مطالبات خود بودیم و این پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد؛ اما متاسفانه هیچ اقدامی نسبت به تعیین تکلیف کارکنان انجام نشده است”.

وی افزود: “بسیاری از کارکنان عوارضی قزوین، تقریبا هشت ماه بدون حقوق و بیمه در این شرایط سخت اقتصادی و بیماری کرونا هستند و کسی به مشکلات آنها رسیدگی نمی‌‎کند”.

نمایندۀ کارکنان عوارضی قزوین عنوان کرد: “مشکل اساسی کارکنان عوارضی، نداشتن بیمه، حقوق و بلاتکیلفی و بی عدالتی‌های صورت گرفته در حق آنهاست؛ این کارکنان از دی ماه تا اسفندماه سال گذشته و از فروردین ماه سال جاری تا به امروز بلاتکلیف هستند”.

وی ادامه داد: “تعداد کارکنان عوارضی در ابتدا ۶۰ نفر بود که بعد از واگذاری به مجری طرح الکترونیکی کردن با ۱۲ نفر تسویه شد و ۴۸ نفر باقی مانده از نیروها همچنان بلاتکلیفند”.

تجمع کارگران پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ شرکت پیمانکاری عمومی ایران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ شرکت پیمانکاری عمومی ایران (IGC)، در محل این پروژه واقع در دشت عباس دهلران استان ایلام دست به اعتصاب و تجمع زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران کنتورسازی قزوین با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این کارخانه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این کارگران اهم مطالبات خود را پرداخت ۲۷ ماه حقوق معوقه خود، بازگشت کارگران اخراجی، معرفی همه کارگران به بیمه بیکاری، پرداخت سنوات و سایر مزایای معوقه خود عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید