خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۵ مردادماه، تعدادی از مبتلایان به بیماری «سی‌اف» و خانواده‌های آنان در مقابل ساختمان وزارت بهداشت و درمان، جمعی از معلولان گروه تکما ذر آبادان در مقابل ساختمان مدیریت آموزش و پرورش این شهر، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در محوطه این شرکت، تعدادی از شهروندان شهر چمران در بخش حراست و خدمات بیمارستان نفت ماهشهر، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و دومین روز از اعتصابشان در فرمانداری شهر شوش و شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف از جمله تهران، مشهد، ساری، کرج، اهواز، اصفهان، تبریز، بجنورد، ایلام و رشت با تجمع در مقابل ادارات کل سازمان تامین اجتماعی این شهرها با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، حدود ۴۰ نفر از مبتلایان به بیماری «سی‌اف» و خانواده‌های آنان در اعتراض به گرانی داروهای مصرفی این بیماری، در مقابل ساختمان وزارت بهداشت و درمان دست به تجمع اعتراضی زدند.

در پلاکاردهایی که تجمع کنندگان در دست داشتند نیز جمله‌هایی چون؛ “داروی کرون = حیات بیماران سی‌اف”، “بیماران سی‌اف را دریابید”، “فرزندم مرا ببخش، من توان خرید کرون ۶۰۰ هزار تومانی را ندارم”، “از اینکه رنج و دغدغه خانواده‌های سی‌اف را درک می‌کنید، سپاسگزارم” و “من یک بیمار سی‌اف هستم ولی پدرم توان خرید دارو را ندارد”، نوشته شده بود.

تجمع معلولان گروه تکما ذر آبادان

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از معلولان گروه تکما ذر آبادان با تجمع در مقابل ساختمان مدیریت آموزش و پرورش این شهر خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع کنندگان گفتند: “آموزش وپرورش آبادان قصد دارد مکانی که تا سه سال پیش به مدت ۳۰ سال مخروبه و متروکه بود و در سال ۹۶ با هدف کارآفرینی معلولان و کمک به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل در اختیار گروه تکما قرار گرفته بود بازپس گیرد”.

آنها افزودند: “این گروه با مشقت فراوان و کمک حامیان اقدام به مرمت این ساختمان کرده اینک روا نیست در این موقع آموزش و پرورش آنها را از این ملک خارج کند”.

تکما گروه توانمندسازی کودکان و معلولان آبادان است.

تجمع کارگران شرکت هپکو اراک

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در محوطه این شرکت تجمع کردند.

این کارگران گفتند: “دلیل برپایی اعتراض یازده روزه کارگران، بی‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در قبال وضعیت تولید و پرداخت مطالبات کارگران است”.

آن ها افزودند: “مشکلات کارخانه‌ی هپکو اراک زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده است. از یک سال ونیم پیش که تیم مدیریتی جدید از سوی سازمان خصوصی‌سازی در شرکت مستقر شد نیز نتواست شرکت را به بهروه‌وری و رونق برساند به همین دلیل همچنان تولید در این کارخانه صنعتی قدیمی متوقف است”.

این کارگران ادامه دادند: “بخش دیگری از مشکلات به پرداخت نشدن مطالبات مزدی دو ماه گذشته مربوط می‌شود. در جریان اعتراض روزهای گذشته، استاندار اراک از پرداخت دو ماه حقوق خرداد و تیر ماه کارگران خبر داد که هنوز عملی نشده است به همین دلیل کارگران آینده شغلی و حقوقی خود را در خطر می‌بینند”.

کاگران شرکت هپکو خواستار حضور مدیریت کارخانه برای پاسخگویی به مطالبات خود هستند.

به گفته کارگران حدود پنجاه و هشت روز از عدم حضور مدیریت در کارخانه می‌گذرد و او با رها کردن کارخانه، قصد پاسخگویی به مطالبات کارگران را ندارد.

تجمع شهروندان شهر چمران

به گزارش عصر جنوب، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، تعدادی از شهروندان شهر چمران در اعتراض به استخدام کارگران غیربومی در بخش حراست و خدمات بیمارستان نفت ماهشهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان دلیل تجمع خود را اعتراض به استخدام کارگران غیربومی عنوان کردند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و دومین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف از جمله تهران، مشهد و ساری با تجمع در مقابل ادارات کل سازمان تامین اجتماعی این شهرها خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

همچنین اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز از تجمع گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف از جمله کرج، اهواز، اصفهان، تبریز، بجنورد، ایلام و رشت در مقابل ادارات کل سازمان تامین اجتماعی این شهرها، خبر داد.

این بازنشستگان نسبت به فرمول‌های متناسب‌سازی که سابقه سخت و زیان‌آور را در نظر نگرفته است، اعتراض داشته و در این خصوص گفتند: “همسان‌سازی به این شیوه و با این شکل و شمایل فعلی، عادلانه نیست”.

آن ها در عین حال، نسبت به پایین بودن افزایش مستمری‌ها در سال جدید انتقاد کرده و افزودند: “با دریافتی ماهانه، قادر به تامین هزینه‌های زندگی نیستیم”.

کارگران بازنشسته خواستار برچیده شدن بساط بیمه تکمیلی شده و عنوان کردند: “بعد از سی سال بیمه‌پردازی، باید خدمات درمانی رایگان دریافت کنیم”.

این تجمع کنندگان اعلام کردند: “سازمان باید طلب سیصد هزار میلیارد تومانی خود را از دولت بگیرد تا بتواند خدمات مناسب به جامعه‌ی ذینفعان ارائه دهد”.

از قرار معلوم، بازنشستگان در شهرهایی مانند تهران، مشهد و ساری به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید