خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در ساوجبلاغ و قزوین دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داده و ۴ کارگر دیگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، قدرت اله مهدیخانی، مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: “انفجار کمپرسور سیستم سرمایشی در شرکت لوازم خانگی پارس واقع در شهر صنعتی البرز ۴ مصدوم بر جای گذاشت”.

وی با اعلام این خبر افزود: “ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه امروز هنگام تزریق گاز ازت، در کارخانه لوازم خانگی پارس کمپرسور سرمایشی منفجر و بر اثر این حادثه چهار نفر مصدوم و به بیمارستان شهید رجایی منتقل شدند”.

به گفته علی طارمی‌ها، رئیس بیمارستان شهید رجایی قزوین، حال دو نفر از مصدومان وخیم گزارش شده است.

مرگ یک کارگر در شهرستان ساوجبلاغ

به گزارش ایلنا، علی سلیمانی، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: “یک کارگر از طبقه سوم یک ساختمان در شهرجدید “هشتگرد” سقوط کرده و جان خود را از دست داد”.

وی با اعلام این خبر افزود: “در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اعلام فوت یک کارگر ساختمانی در فاز هفتم شهر جدید “هشتگرد” بلافاصله ماموران گشت کلانتری به محل حادثه اعزام شدند”.

این مقام انتظامی ادامه داد: “با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد، یک کارگر ساختمانی حین کار در طبقه سوم یک ساختمان نیمه کاره به علت بی احتیاطی از روی داربست سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

فرمانده انتظامی شهرستان “ساوجبلاغ” خاطرنشان کرد: “در این خصوص پرونده تشکیل و برای ادامه مراحل قانونی به پلیس آگاهی شهرستان ارسال شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید