خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار محمدجواد حق شناس به دادسرای کارکنان دولت

احضار محمدجواد حق شناس به دادسرای کارکنان دولت

خبرگزاری هرانا – محمدجواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران به دادسرای کارکنان دولت احضار شد. احضار آقای حق شناس در پی اظهارات وی در جلسه علنی شورا، در خصوص توقف اعلام آمار تفکیکی مبتلایان ویروس کرونا، صورت گرفته است. وی در تاریخ ۱۲ خردادماه سال جاری پس از حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران تفهیم اتهام و با تامین قرار آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران از احضار یکی از اعضای شورا به دادسرای کارکنان دولت خبر داد.

وی در واکنش به احضار محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به دادسرای کارکنان دولت گفت: “امروز همکارمان دکتر حق شناس، به دلیل اظهاراتی که در صحن شورا در رابطه با موضوع کرونا در جلسه ١٩ فروردین ماه مطرح نموده‌اند، باید در دادگاه کارکنان دولت حاضر شوند”.

علی اعطا افزود: “تردیدی نداریم آنچه ایشان فرموده اند از سر دغدغه و دلسوزی و از منظر نمایندگی مردم در شورا و معطوف به اصلاح و بهبود رسیدگی به شیوع کرونا بوده است و تشدید وضعیت شیوع و ابتلاء به کرونا در ماه های بعد نیز، نشان از درستی این دغدغه داشته است. ضمن اینکه بر اساس بند ١٨ ماده ٨٠ قانون شوراها، “نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر” از وظایف شوراهای شهر دانسته شده است. شورا امیدوار است در جلسه امروز دادگاه، سخنان دغدغه مندانه همکارمان عضو شورا، برداشت نامناسبی صورت نگیرد و رأی به برائت صادر شود”.

محمد جواد حق شناس پیشتر در جلسه علنی شورا ضمن انتقاد از توقف اعلام آمار تفکیکی مبتلایان گفته بود: “این موضوع به‌ویژه برای تهران، بنا به نظر مدیران مربوطه استانی و متخصصان، آثار زیان‌باری در شیوع بیماری داشته است”.

آقای حق شناس ۱۲ خردادماه ۹۹، پس از حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران تفهیم اتهام و با تامین قرار آزاد شده بود.

وی روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹، با شکایت سپاه پاسداران و در پی دریافت احضاریه ای به به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود.

به گفته وی دلیل احضار، پافشاری و درخواست مکرر او مبنی بر اعلام آمار تفکیک شده مبتلایان و کشته‌شدگان بیماری کرونا در نطق دستوری ۱۹ فروردین ماه در شورای تهران بوده است.

پیش از این نیز در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸، محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در دادسرای ارشاد شعبه ۲ بازپرسی در خیابان بخارست حضور یافته و پس از چند ساعت بازداشت، تفهیم اتهام شده و نهایتاً با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید