خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  بحران آب و فقدان شبکه آبرسانی؛ کودک روستایی در شهرستان سرباز در رودخانه غرق شد

بحران آب و فقدان شبکه آبرسانی؛ کودک روستایی در شهرستان سرباز در رودخانه غرق شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۳ مردادماه، یک کودک ۸ ساله از اهالی یکی از روستاهای شهرستان سرباز در رودخانه غرق شد. نبود آب لوله کشی عامل بروز این اتفاق بوده است. نبود زیرساخت ها و سوء مدیریت در شبکه آبرسانی، سیستم آبرسانی فرسوده و گرمای شدید هوا ساکنان  این مناطق از استان سیستان و بلوچستان را به تامین آب از طریق هوتک ها و رودخانه ها سوق می‌دهد که همواره حوادث این چنینی را برای آنان در پی داشته و موجب قطع شدن دست و پای کودکان توسط گاندوها و جان باختن بسیاری از آنان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز پنجشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۹، دختری ۸ ساله به نام «زینب» از اهالی دهستان «جکیگور» در رودخانه سرباز غرق شد و جان باخت.

بر اساس این گزارش، از حدود یک هفته گذشته به علت بارندگی شدید، آب لوله کشی دهستان جکیگور قطع شده بود و اهالی به اجبار از آب غیر قابل شرب رودخانه سرباز برای پخت و پز و بهداشت استفاده می‌کردند و کودکان و نوجوانان دختر معمولا کار برداشت آب از رودخانه و انتقال آن به منازل را برعهده دارند.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه ۲۱ مردادماه ۱۳۹۹، یک کودک از اهالی روستای “هوت‌گت‌بالا” از توابع شهرستان چابهار به علت حمله تمساح به شدت مصدوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید