خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ ساعت ۱۶:۲۴:۵۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  گنبد کاووس؛ محکومیت یک روزنامه نگار به پرداخت جزای نقدی

گنبد کاووس؛ محکومیت یک روزنامه نگار به پرداخت جزای نقدی

خبرگزاری هرانا – امان محمد خجملی، روزنامه نگار توسط دادگستری گنبد کاووس به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است. وی در بهمن ماه ۹۸ بازداشت و سپس با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از توهرا، امان محمد خجملی، روزنامه نگار توسط دادگستری گنبد کاووس به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.این حکم پس از اعتراض این شهروند با یک درجه تخفیف به پرداخت دو میلیون تومان جزای نقدی کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، شعبه ۱۰۲ دادگستری گنبد کاووس به ریاست قاضی “میکائیل حاجی زاده”، امان محمد خجملی، روزنامه نگار اهل این شهرستان را به  اتهام “نشر اکاذیب” به پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرده است.

در این گزارش آمده است که این حکم پس از اعتراض این شهروند با یک درجه تخفیف به پرداخت دو میلیون تومان جزای نقدی کاهش یافته است. وی همچنین گفته است که اجرای احکام دادگستری گنبد کاووس ۲۰ درصد تخفیف داده و نهایتاً یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به حساب دادگاه واریز کرده است.

این روزنامه نگار گفته است که نوشتن مقالاتی در خصوص “قاسم سلیمانی”، فساد اقتصادی و نوشتن نامه‌ای به “محمد خاتمی” از جمله دلایل تشکیل پرونده برای او بوده است.

امان محمد خجملی صبح روز ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، در منزل شخصی خود در روستای “حاللی‌آخوند” از توابع گنبدکاووس توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید