خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  خالد پیرزاده از زندان تهران بزرگ به بیمارستان منتقل شد

خالد پیرزاده از زندان تهران بزرگ به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – خالد پیرزاده، زندانی سیاسی روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد از زندان تهران بزرگ به بیمارستان آرمان اعزام شد. آقای پیرزاده در تاریخ ۱ مرداد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. گفته می‌شود وی در زمان انتقال توسط ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در پی آن طی سه هفته گذشته با مشکلات حرکتی مواجه شده و کنترل ادرار و مدفوع خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۱ مردادماه ۱۳۹۹، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی از زندان تهران بزرگ به بیمارستان آرمان تهران اعزام شد.

آقای پیرزاده در تاریخ ۱ مرداد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. گفته می‌شود وی در زمان انتقال توسط ماموران گارد ویژه زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در پی آن طی سه هفته گذشته با مشکلات حرکتی از ناحیه پا مواجه شده و کنترل ادرار و مدفوع خود را از دست داده است.

یک منبع مطلع از وضعیت وی در این خصوص به هرانا گفت: “خالد پیرزاده از زمان انتقال به دلیل ضرب و شتم در زمان انتقال مجبور به استفاده از ویلچر شد و تقریبا هر روز به بهداری منتقل می‌شد. او نهایتا دیروز از زندان به بیمارستان آرمان منتقل شده و هنوز به زندان بازگردانده نشده است”.

آقا پیرزاده پیشتر در بهمن ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم نهایتا خردادماه امسال توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص آقای پیرزاده قابل اجرا است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید