خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پس از تایید ابتلا به کرونا؛ مجید آذرپی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

پس از تایید ابتلا به کرونا؛ مجید آذرپی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مجید آذرپی، زندانی سیاسی پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونا امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای آذرپی روز یکشنبه ۱۹ مرداد به همراه ۱۱ زندانی دیگر پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونا به بهداری این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، مجید آذرپی، زندانی سیاسی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

از جزئیات این اعزام و شرایط آن اطلاع دقیقی در دست نیست؛ یا این حال آقای آذرپی روز یکشنبه ۱۹ مرداد به همراه ۱۱ زندانی دیگر پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونا به بهداری این زندان منتقل شد.

روز یکشنبه ۱۹ مردادماه در پی وصول نتیجه آمایش رندوم (تصادفی) از هفده زندانی در اندرزگاه ۸ زندان اوین مشخص شد دوازده تن از زندانیان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. روز دوشنبه ۲۰ مردادماه در پی این موضوع، ۲۷ تن از زندانیان سیاسی در این بند با تحصن و بست نشینی در حیاط این زندان خواستار رسیدگی فوری به شرایط پیش آمده در این اندرزگاه شدند.

مجید آذرپی در خردادماه ۹۴ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و پس از ۸ ماه در تاریخ ۲۱ بهمن ‌۹۴ با صدور قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در آذرماه ۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه  به ۶ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. این حکم نهایتا در آبان ماه سال ۹۷ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تائید شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۲۴ مردادماه ۹۷ پس از حضور در دادسرای اوین جهت پرداخت جریمه نقدی که پیشتر برای وی تعیین شد، بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.

وی پیشتر نیز در تاریخ  ۲۰ فروردین‌ ۹۹ به مرخصی اعزام شده و مدتی بعد با اتمام ایام مرخصی به زندان بازگشت.

آقای آذرپی دوران محکومیت خود در اندرزگاه ۸ زندان اوین سپری می‌کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید