خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  تشکیل پرونده برای ۵ نفر و صدور ۴۸ اخطاریه پلمب به دلیل فروش «پوشاک نامتعارف» در تهران

تشکیل پرونده برای ۵ نفر و صدور ۴۸ اخطاریه پلمب به دلیل فروش «پوشاک نامتعارف» در تهران

خبرگزاری هرانا – مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از معرفی متصدیان ۵ واحد صنفی به مراجع قضایی به دلیل آنچه “عرضه و فروش پوشاک غیر متعارف” عنوان شده است خبر داد. همچنین به دلایل مشابه برای ۴۸ واحد صنفی اخطاریه پلمب صادر و به ۵۵ واحد صنفی تذکر داده شد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا،مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از معرفی متصدیان ۵ واحد صنفی به مراجع قضایی به دلیل آنچه “عرضه و فروش پوشاک غیر متعارف با آرم و علائم شیطان پرستی” عنوان شده است خبر داد.

بر اساس این گزارش،‌ در پی طرح نظارتی و کنترلی صنوف توسط ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران از ۱۵۴ واحد صنفی عرضه پوشاک و البسه بازدید شد که برای ۴۸ واحد صنفی اخطاریه پلمب صادر و همچنین به ۵۵ واحد صنفی تذکر داده شد.

در این گزارش به “استمرار طرح های نظارتی و کنترلی صنوف” اشاره شده است.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

با این حال ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید