خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی از بهمن‌ماه سال گذشته دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای رئیسی یگانه در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم بازداشت و حدود دو ماه بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی نهایتا توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای رئیسی یگانه به بیماری قلبی مبتلا است و اکنون با علائم مشابه کرونا مواجه شده است، در صورت ابتلای او به این بیماری جان وی در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسیب رئیسی یگانه (محسن رئیسی)، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

مسیب رئیسی یگانه در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم شدید بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۳۱ روز با پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. آقای رئیسی یگانه پس از ۱۷ روز نگهداری در بند عمومی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مسیب رئیسی یگانه توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات اسلام و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان به ریاست قاضی احمد زرگر تهران عینا تایید شد.

وی در سال ۹۵ نیز بازداشت و توسط دادگاه انقلاب خوزستان به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شد که این حکم با قطعی شدن حکم جدید لازم الاجرا شده است.

آقای رئیسی یگانه نهایتا در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۸ پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و برای سپری مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

وی با صدور بخشنامه اخیر قوه قضاییه پس از شیوع ویروس کرونا به مرخصی اعزام شد و در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۹ با پایان ایام مرخصی به زندان بازگشت.

لازم به ذکر است، آقای رئیسی یگانه مبتلا به بیماری قلبی است و اکنون با علائم مشابه کرونا مواجه شده است، در صورت ابتلای او به این بیماری جان وی در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

مسیب رئیسی یگانه متولد ۱۳۶۲ است و هم اکنون دوران محکومیت خود را در بند ۸ زندان اوین سپری می‌کند.

آقای رئیسی یگانه روز دوشنبه ۲۰ مردادماه در پی شیوع همه گیری علائم کرونا در بین زندانیان بند ٨ زندان اوین، به همراه ۲۶ تن از زندانیان سیاسی در این بند با تحصن و بست نشینی در حیاط این زندان خواستار رسیدگی فوری به شرایط پیش آمده در این اندرزگاه شد. پیشتر در پی وصول نتیجه آمایش رندوم (تصادفی) از هفده زندانی در اندرزگاه ۸ زندان اوین مشخص شد دوازده تن از زندانیان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، با تایید این موضوع این دوازده زندانی به بهداری زندان منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید