خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۰ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای اصفهان، کیش، فریدونشهر، اهواز و بناب دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان خود را از دست داده و ۳ کارگر دیگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان گفت: “ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه روز گذشته طی درخواست مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان مبنی بر سقوط مردی سی ساله از فاصله ۳ متری به داخل چاهک بالابر در فروشگاه ظروف یکبار مصرف آتش نشانان به محل در خیابان مفتح اعزام شدند”.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: “با تلاش بی وقفه آتش نشانان فرد حادثه دیده از داخل چاهک نجات داده و تحویل ماموران اورژانس شد”.

مرگ یک کارگر در کیش

به گزارش ایسنا، کارگر آرایشگاهی که در بازار پردیس کیش اقامت داشت، بر اثر دود ناشی از حریق در بازار پردیس یک، جان باخت.

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش با بیان اینکه در این حادثه با وجود اینکه پیش از ساعت آغاز به کار بازار روی داده است، گفت: “با توجه به شدت آتش سوزی به منظور دسترسی به قسمت های در حال سوختن در داخل بازار مجبور به تخریب بخشی از دیوار بازار شدیم تا تیم های آتش نشانی به نقاط دیگر بازار دسترسی پیدا کنند”.

ابوالفضل طیبی، افزود: “خوشبختانه با تلاش‌های آتش‌نشانان جزیره و همکاری ایمنی زمینی فرودگاه حدود ساعت ۱۲ ظهر بعد از ۴ ساعت تلاش آتش کاملا اطفاء و مهار شد”.

مصدومیت یک کارگر در فریدونشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سقوط از ارتفاع ۹ متری، موجب مصدومیت کارگر ۳۴ ساله فریدونشهری شد.

مسوول حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: “در پی اعلام سقوط مرد ۳۴ ساله از ساختمان چهار طبقه در فریدونشهر، ماموران به محل اعزام شدند و کارگر مصدوم را به بیمارستان رسول اکرم فریدونشهر منتقل کردند”.

غفور راستین افزود: “ماموران مصدوم بد حال را با بالگرد از بیمارستان رسول اکرم به بیمارستان شهید منتظری نجف آباد منتقل کردند”.

مصدومیت یک کارگر در اهواز

به گزارش ایلنا، روز گذشته ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، در یک رستورانی در منطقه هادی‌آباد اهواز یک کارگر ۱۸ساله دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، این کارگر جوان در آشپزخانه رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود که ناگهان دست چپ وی به علت بی‌احتیاطی در داخل چرخ دنده‌های این دستگاه گیر کرد.

به گفته سازمان آتش نشانی اهواز ؛ نجاتگران آتش‌نشانی در اتاق عمل بیمارستان گلستان تحت نظارت پزشکان متخصص، در عملیاتی حساس که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، دست این پسر جوان را از میان چرخ گوشت آزاد کرده و وی را برای مداوا تحویل عوامل پزشکی بیمارستان دادند.

مرگ یک کارگر در بناب

به گزارش کردپا، روز یکشنبه ۱۹ مرداد، یک کارگر کوره های آجرپزی بناب به علت برق گرفتگی هنگام کار جانش را از دست داد.

در این گزارش، هویت این کارگر “صلاح علی زاده” اهل شهرستان سقز، متاهل و دارای یک فرزند عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید