خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۳ زندانی در شهرهای مختلف همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

رهایی از اعدام ۳ زندانی در شهرهای مختلف همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای علی آبادکتول، تبریز و ریگان، که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. در خبری دیگر یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران توسط شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش،‌ رسیدگی به این پرونده از ۲۴ اردیبهشت سال گذشته با گزارش قتل زنی جوان در یکی از اتاق‌های هتلی در شرق تهران در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت. مأموران پس از بررسی صحنه جرم و دوربین‌های مداربسته هتل متوجه شدند که عامل قتل همسر مقتول بوده است.

متهم، مرد جوانی به ‌نام سیامک بود که ۳ روز قبل از جنایت در یکی از اتاق‌های هتل ساکن شده و دو روز بعد نیز همسرش فریبا پیش او رفته بود. دوربین‌های مداربسته هتل نشان می‌داد که سیامک ساعاتی پس از حضور فریبا، هتل را ترک کرده و مدتی بعد هم نظافتچی هتل جسد مقتول را پیدا کرده بود.

پس از مدتی متهم خودش را به مأموران معرفی کرد و با پذیرش اتهام قتل گفت: “من و فریبا ۳ سال قبل با هم ازدواج کردیم و یک فرزند هم داریم. مدتی از زندگی مشترکمان گذشته بود که اختلافات ما شروع شد. من به هروئین اعتیاد پیدا کرده بودم و همین موضوع اختلاف ما را بیشتر کرد در نتیجه تصمیم گرفتیم به‌صورت توافقی از هم جدا شویم، پس از آن فریبا با فرزندمان به تهران آمد و من هم در پردیس ساکن بودم. تا اینکه بعد از یک سال فریبا به من خبر داد که به‌ صورت غیابی طلاق گرفته است”.

با اعترافات متهم به قتل، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در ابتدای این جلسه و پس از قرائت کیفرخواست، پدر فریبا درخواست اعدام کرد و سپس متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: “چند روز قبل از اینکه او را به قتل برسانم، همسرم را با یک مرد در پارک دیدم پس از آنکه متوجه حضور من شد به همراه همان مرد سوار خودرو شدند و از آنجا رفتند. از کار همسرم بشدت ناراحت بودم و با طرح نقشه‌ای چاقویی تهیه کردم و به فریبا زنگ زدم و گفتم برایت انگشتر طلا گرفتم و می‌خواهم ۳ میلیون تومان پول هم به تو بدهم و با این ترفند او را به هتل کشاندم و بعد هم با چاقو او را کشتم. بعد هم به خاطر عذاب وجدان خودم را معرفی کردم”.

پس از اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند و با توجه به اینکه هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد زن جوان به سیامک خیانت کرده قضات متهم را به اعدام محکوم کردند که در صورت تأیید حکم در دیوان عالی کشور، اولیای دم برای اجرای حکم، باید تفاضل دیه و سهم صغیر را پرداخت کنند.چ

رهایی از اعدام یک زندانی در علی آبادکتول

به گزارش میزان، رییس شورای حل اختلاف استان گلستان از بخشش یک محکوم به اعدام در علی آبادکتول خبر داد.

احمد جعفری، گفت: “سال ۷۸ دعوای لفظی دو دوست صمیمی متاسفانه به قتل یکی از آن‌ها ختم شد”.

رییس شورای حل اختلاف استان گلستان خاطرنشان کرد: “خانواده مقتول درخواست اعدام کردند و پس از صدور رای در دادگاه و طی تشریفات قانونی، حکم وارد مرحله اجرا شد”.

وی ادامه داد: “از زمان صدور حکم ریش سفیدان و بزرگان منطقه برای رضایت تلاش کردند و هر بار با مخالفت اولیای دم مواجه شدند”.

جعفری افزود: “با ارجاع دوباره این پرونده به شعبه هفتم شورای حل اختلاف علی آبادکتول، تلاش برای گفتگو با خانواده مقتول از سر گرفته شد و پس از چندین جلسه و گفتگو بالاخره مادر داغدار به حرمت عید غدیر از حق شرعی و قانونی خود گذشت”.

رییس شورای حل اختلاف گلستان در پایان اظهار کرد: “این هشتمین محکوم به اعدام در استان گلستان است که با گذشت بزرگوارانه اولیای دم، فرصت دوباره زندگی و جبران اشتباهات گذشته را می‌یابد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در تبریز

به گزارش میزان، معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام از چوبه دار در تبریز خبر داد.

حسین قربانی گفت:‌ “پرونده موضوع از سال ۱۳۹۴ در دادگاه مطرح و در حال رسیدگی بود که نهایتا از اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب به شعبه ۱۷۵ شورای حل اختلاف ویژه زندان تبریز ارجاع و با همت مثال زدنی اعضای شورای حل اختلاف و همیاری واحد مدد کاری مستقر در زندان منتهی به مصالحه با اولیای دم گردید”.

رهایی از اعدام یک زندانی در ریگان

به گزارش فارس، یک زندانی محکوم به اعدام در شهرستان ریگان در استان کرمان با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

امین سلطانی‌زرندی، رئیس دادگستری ریگان اعضای شورای حل اختلاف شهرستان ریگان را جزو پیشتازان امر صلح و سازش در استان برشمرد و افزود: “ایجاد صلح و سازش و رفع خصومت بین طرفین یکی از وظایف ذاتی شوراهای حل اختلاف است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید