خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری میرجاوه

معوقات مزدی کارگران شهرداری میرجاوه

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری میرجاوه در استان سیستان بلوچستان از معوقات مزدی ۵ ماهه خود خبر دادند. این کارگران همچنین منتظر پرداخت عیدی سال ۹۶، ۹۷ و ۹۸ خود هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری میرجاوه در استان سیستان بلوچستان از مطالبات مزدی خود خبر دادند.

یکی از کارگران شهرداری میرجاوه با بیان اینکه مشکل شهرداری این شهر «کمبود نقدینگی» است، گفت: “نهادهای دولتی، سازمان شهرداری‌ها و دهداری‌ها و دیگر ارگان‌های مسئولان باید به شهرداری میرجاوه کمک کنند تا از این بحران خارج شود و مشکل کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت معوقات مزدی کارگران یکبار برای همیشه حل شود”.

او افزود: “این مجموعه در حال حاضر دست‌کم ۱۰۰ کارگر شاغل دارد که ادامه وضعیت فعلی، امنیت شغلی و معیشت آنها را به خطر انداخته است”.

این کارگر که از شرایط فعلی محل کارخود رضایت ندارد، در ادامه در پیگیری مطالبات خود و همکارانش گفت: “بارها از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف خواستار پیگیری مطالبات کارگران شهرداری میرجاوه از مسئولان منطقه و در رأس آنها، استانداری بودیم ولی تا این لحظه شاهد هیچ اتفاق خاصی در خصوص پرداخت مطالباتمان انجام نشده است”.

این کارگر یادآور شد: “مطالباتمان با مرداد ماه شامل ۵ ماه حقوق سال جاری، عیدی سال ۹۶ تا ۹۸ به همراه مطالبات بازنشستگی تعدادی از همکارانمان است. البته توقع نداریم در شرایط فعلی همه مطالباتمان را شهرداری یکجا بپردازد حداقل بخشی از این مطالبات پرداخت شود تا بتوانیم برخی از مایحتاج ضروری روزانه زندگی خود را تامین کنیم”.

عزیز احمدبیگی، شهردار میرجاوه ضمن تایید ادعای کارگران با انتشار نامه‌ای در رسانه‌ها گفته است: “به دلیل ناتوانی مردم و ادارات سطح شهر میرجاوه در پرداخت عوارض و عدم کمک به پرداخت حقوق و مزایا توسط وزارت کشور به لحاظ استقلال شهرداری‌ها و خودکفایی آنها و همچنین بدلیل کمبود منابع مالی ونقدینگی تاکنون شهرداری میر جاوه نتوانسته است عیدی وپاداش ومزایای سالهای ۹۶، ۹۷ و ۹۸ و همچنین حقوق ومزایای ۵ ماهه ۹۹، بیمه و بازنشستگی کارمندان رسمی از دی ماه ۹۸ تاکنون، بیمه و بازنشستگی کارگران از فروردین ۹۹ تاکنون، پاداش پایان خدمت بازنشستگان از سال ۹۴ تاکنون ومطالبات پیمانکاران را پرداخت کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید