خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  با وجود مخالفت فعالان محیط زیست؛ تنها بچه شامپانزه کشور به باغ وحش ارم منتقل شد

با وجود مخالفت فعالان محیط زیست؛ تنها بچه شامپانزه کشور به باغ وحش ارم منتقل شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۰ مرداد، تنها بچه شامپانزه ایران که “باران” نام دارد، برای سومین بار در سکوت سازمان محیط زیست، به باغ وحش ارم بازگردانده شد. این در حالی است که فعالان محیط زیست می گویند؛ باغ وحش ارم، به دلیل اقتضائات زیستی برای نگهداری این بچه شامپانزه مناسب نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، صبح امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹، “باران” شامپانزه ۳ ساله به همراه ایمان معماریان، دامپزشک خود بعد از خروج موقت ۳ روزه، برای سومین بار به قفس باغ وحش ارم  بازگشت.

امیر الهامی مدیر باغ‌وحش ارم با تأیید این خبر، گفت: “طبق نظر محیط زیست، امروز بچه شامپانزه به باغ وحش ارم تحویل شده و اکنون باران در قفس است”.

سعید محمودی مدیرکل محیط زیست استان تهران نیز درباره آخرین تصمیمات درباره باران گفت: “چهارشنبه ۲۲ مرداد جلسه‌ای در سازمان محیط زیست با حضور مدیران ارم در دفتر مدیرکل حیات وحش سازمان حفاظت محیط تشکیل می‌شود”.

در این گزارش آمده است، جمعی از فعالان محیط زیست معتقد هستند که باغ وحش ارم، به دلیل اقتضائات زیستی بچه شامپانزه یتیم که باید در گروه هم‌نوعان و هم‌سالان خود باشد، برای نگهداری این بچه‌ شامپانزه مناسب نیست.

روز گذشته نیز جلسه‌ای برای رسیدگی به وضعیت باران، تنها بچه شامپانزه ایران در دفتر حفاظت و مدیریت حیاط وحش سازمان محیط زیست برگزار شده که از این جلسه نیز هیچ اطلاعاتی منتشر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید