خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ابلاغ حکم آزادی محمود بهشتی لنگرودی توسط دادسرای اوین

ابلاغ حکم آزادی محمود بهشتی لنگرودی توسط دادسرای اوین

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۹ مردادماه، حکم آزادی محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان توسط دادسرای اوین به او ابلاغ شد. وی پیشتر در تاریخ ۱۹ خردادماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود و بر اساس حکم ابلاغ شده دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۹، حکم آزادی محمود بهشتی لنگرودی توسط دادسرای اوین ابلاغ شد.

آقای بهشتی لنگرودی در تاریخ ۱۹ خردادماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود. ابلاغ حکم آزادی این فعال صنفی معلمان با وصل به مرخصی وی صورت گرفته است و دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

وی پیشتر در تاریخ ۱۷ اسفندماه ۹۸، در پی شیوع ویروس کرونا در زندان‌های کشور نیز به مرخصی اعزام و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت به زندان بازگردانده شده بود.

محمود بهشتی لنگرودی در سال ۸۹ از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی در سال ۹۴ نیز بازداشت شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب او را به ۵ سال حبس محکوم کرد. پس از تجمیع این احکام توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم آقای بهشتی لنگرودی به ۵ سال حبس قابل اجرا تبدیل شده است.

این فعال صنفی معلمان پیش از این نیز یک بار در ۲۴ تیرماه سال گذشته و بار دیگر در تاریخ یکم بهمن ماه همان سال به مرخصی اعزام شده و با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید