خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  عدم نظارت بر اجرای حفاظ استاندارد؛ غرق شدن دو کودک در استخر کشاورزی

عدم نظارت بر اجرای حفاظ استاندارد؛ غرق شدن دو کودک در استخر کشاورزی

خبرگزاری هرانا – عدم نظارت بر وجود حفاظ استاندارد و علائم هشدار، موجب غرق شدن خواهر و برادر ۵ و ۱۰ ساله در یک استخر کشاورزی در شهرستان کاشمر شد. در این حادثه یکی از کودکان جان باخت و کودک دیگر نیز با حال عمومی وخیم در بیمارستان بستری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر، از غرق شدن دو کودک در استخر ذخیره آب کشاورزی، خبر داد.

محمدجواد یزدانی در این خصوص گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی بر حادثه غرق شدن دو خردسال در یک استخر ذخیره آب کشاورزی واقع در روستای کسرینه از توابع بخش مرکزی کاشمر، عوامل اورژانس به محل اعزام شدند”.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر بابیان اینکه قبل از رسیدن عوامل اورژانس ۱۱۵ به محل، پدر این دو خردسال به بیرون کشیدن فرزندانش از داخل استخر اقدام کرده بود، افزود: “این خواهر و برادر که بی‌جان شده بودند پس از اقدامات اولیه، برای درمان به بیمارستان ابوالفضل کاشمر منتقل شدند”.

وی با اشاره به اینکه تلاش کادر پزشکی بیمارستان برای نجات برادر بی‌نتیجه ماند و پسربچه ۱۰ ساله جان باخت، ادامه داد: “وضعیت جسمی دختربچه ۵ ساله مطلوب نیست و هم‌اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد”.

فقدان نظارت دقیق بر ایمن سازی حوضچه‌ها و استخرهای کشاورزی پیشتر نیز باعث بروز حوادث اینچنینی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید