خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از جوان آنلاین، یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، تابستان ‌سال‌ ۹۷ مأموران پلیس پایتخت از کشف بقایای جسدی در حیاط یک خانه ویلایی در بومهن باخبر و راهی محل شدند.

صاحب ویلا که با مأموران تماس گرفته ‌بود، گفت: “چند ماه قبل این ویلا را خریدم و قصد داشتم در حیاط آن یک استخر بسازم. امروز کارگران در حال کندن باغچه بودند که با صحنه وحشتناکی روبه‌رو شدند. آن‌ها در دل خاک اسکلت یک انسان را دیدند که بقایای آن نمایان بود”.

با ثبت این اظهارات، بقایای جسد به پزشکی قانونی منتقل و بعد از تشخیص هویت مشخص شد، جسد متعلق به مرد میانسالی به نام فرشید است که سال ‌۹۲ همسرش گم‌شدن او را به پلیس خبر داده‌ بود. با بدست آمدن این سرنخ تحقیقات در این زمینه جریان داشت تا اینکه مشخص شد همسر فرشید به نام فریبا ۳۰‌ساله پنج ‌سال بعد از ناپدید شدن شوهرش خانه را فروخته و به مکان نامعلومی رفته ‌است.

پلیس به ردیابی زن جوان پرداخت تا اینکه وی را در شهرستان همدان شناسایی کرد. زن جوان در حالیکه با مردی به نام شاهین ازدواج کرده و صاحب فرزند شده‌بود، بازداشت شد و مورد تحقیق قرار گرفت. او به قتل شوهر سابقش با همدستی شاهین اعتراف کرد.

پس از اقرار‌های زن جوان، شاهین نیز دستگیر شد. وی گفت: “فریبا با خواهرم دوست بود و همیشه با خواهرم درد دل می‌کرد. آن روز وقتی درخواست کمک کرد به خانه آن‌ها رفتم که دیدم فرشید چاقو به دست، قصد حمله به فریبا را دارد. با دیدن این صحنه چاقو را از روی اپن آشپزخانه برداشتم و یک ضربه به فرشید زدم. وقتی فهمیدم نفس نمی‌کشد، از ترس با فریبا بحثم شد. آنجا بود که فریبا قول داد به پلیس بگوید با هم فرشید را به قتل رسانده‌ایم. او به خاطر من دروغ گفته و قاتل نیست”.

شاهین به اتهام قتل عمد و زن جوان به اتهام معاونت در قتل روانه زندان شدند و پرونده در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت قضایی شعبه‌دهم قرار گرفت. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست اعدام کردند. در ادامه دو متهم با تأیید اظهاراتشان از خودشان دفاع کردند. در پایان هیئت قضایی مرد جوان را به اعدام و زن جوان را به حبس محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید