خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۴ مردادماه، کارگران شرکت کنتورسازی قزوین در مقابل ساختمان استانداری این شهر، کارگران شرکت پتروشیمی رازی در ماهشهر خوزستان در مقابل درب ورودی این شرکت، کارگران نیروگاه برق پارس جنوبی واقع در بیدخون عسلویه در محوطه این نیروگاه، کارگران نیشکر هفت تپه در پنجاه و یکمین روز از اعتصابشان در مقابل فرمانداری شهر شوش، گروهی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان آموزش و پرورش، کارگران شاغل در پالایشگاه اصفهان در محوطه این شرکت، کارگران پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی پترو پارت و کارگران شاغل در مجتمع فولاد سنگان در خراسان رضوی با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز سه‌ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹، کارگران شرکت کنتورسازی قزوین، بار دیگر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع کردند.

به گفته کارگران معترض: “مشکلات صنفی ما از زمان خصوصی‌سازی شرکت کنتور سازی آغاز شده است، برای پرداخت ۲۶ ماه از معوقات مزدی کارگران، مسئولان مصوبه‌ای را (در جلسه‌ای که اخیرا با حضور نماینده کارگران در محل استانداری برگزار شد) امضاء کردند که با فروش سهام شرکت «نیرو کلر» که متعلق به کنتورسازی است حدود ۲۰ میلیارد تومان مطالبات مزدی و بیمه کارگران پرداخت شود”.

کارگران در ادامه تصریح کردند: “متاسفانه مسئولان برخلاف مصوبه‌ استانداری سهام شرکت «نیرو کلر» را به ارزش مالی حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیارد تومان فروخته‌اند و بجای آنکه این مبلغ را به حساب دادگستری برای پرداخت مطالبات کارگران واریز کنند، به دلایل نامعلومی آن را به خزانه دولت واریز کرده‌اند و هم‌اکنون دست ما کارگران به جایی بند نیست”.

این کارگران در خاتمه گفتند: “تصور ما این بود که مسئولان استانی پیگیر وضعیت شغلی ما خواهند شد، در حال حاضر وضعیت مالی کارگران مناسب نیست و آنان از تامین معاش خود ناتوان شده‌اند و انتظارمان این است که مسئولان کشور به این مساله ورود کنند”.

گفتنی است، کارگران شرکت کنتورسازی قزوین روز یکشنبه ۱۲ مرداد نیز با تجمع مقابل فرمانداری البرز خوستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع کارگران شرکت پتروشیمی رازی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌ شنبه ۱۴ مرداد، بیش از ۶۰۰ کارگر شرکت پتروشیمی رازی در ماهشهر خوزستان به دلیل نابرابری دستمزدها و ممانعت از ورود نماینده کارگران به شرکت در مقابل درب ورودی این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از این کارگران در این باره گفت: “مدیرعامل شرکت قول پرداخت یک حقوق پایه به‌عنوان پاداش به ما داده بود، ولی متأسفانه این موضوع فقط شامل کارکنان رسمی شد و سایر کارگران پیمانی فقط ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت کردند که این موضوع با قول مدیرعامل منافات دارد”.

بر اساس اخبار دریافتی، کارگران واحدهای بسته‌بندی، نیروگاه FPC، فن اندیش در پتروشیمی رازی به این موضوع اعتراض نمودند.

نماینده کارگران شرکت پتروشیمی رازی امروز صبح با توجه به درخواست کارگران مبنی بر رفع تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا بین کارگران رسمی و قرارداد مستقیم و پیمانکاری، بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل و بهبود وضعیت سرویس های ایاب و ذهاب با توجه به وضعیت بد آب و هوایی در خوزستان، به دستور مدیرعامل شرکت پتروشیمی رازی، ممنوع الورود شد که همین موجب شد حدود ۶۵۰ نفر از کارگران در جلو درب ورودی این شرکت تجمع کنند و خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

تجمع کارگران نیروگاه برق پارس جنوبی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، امروز سه‌ شنبه ۱۴ مرداد، کارگران نیروگاه برق پارس جنوبی واقع در بیدخون شهرستان عسلویه در اعتراض به عدم افزایش حقوق اعتصاب کرده و در محوطه این نیروگاه دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران خواهان افزایش دستمزد و پرداخت بموقع آن، بهبود امکانات خوابگاهی و بهداشتی، و رد شدن لیست بیمه متناسب با حقوق‌شان هستند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در پنجاه و یکمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

به گزارش ایلنا، امروز سه‌ شنبه ۱۴ مرداد، گروهی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در اعتراض به نتایج آزمون جذب در دانشگاه فرهنگیان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش دست به تجمع زدند.

به گفته شهروندان معترض: “ما آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که تا سال ۱۳۹۲ اکثراً در محرومترین نقاط کشور وظیفه باسواد نمودن اقشار محروم را به عهده داشتیم، به استناد قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقرر شده بود در کنار گروه‌های دیگر(سرباز معلم‌ها و حق التدریسی‌ها و آموزشیاران مهد کودک و.. ) نسبت به جذب ما اقدام و به تبع آن به عنوان معلم مقاطع مختلف تحصیلی با توجه به مدارک تحصیلی خود استخدام شویم. متاسفانه در کمال ناباوری، کمیسیون آموزش و پرورش نسبت به جذب گروه‌های دیگر اقدام کرد ولی نسبت به گروه ما بی مهری کرده و راه رسیدن به استخدام ما را بسیار سخت‌تر کردند و با قرار دادن آزمونی تخصصی از کتب متعدد، عملا موجب حذف گروه ما در تاریخ۹۹/۴/۲۰ شدند”.

آنها خواسته خود را اینگونه مطرح می‌کنند: “درخواست داریم ضمن دستور به پیگیری مراجع مربوطه، در خصوص حذف این تبعیض آشکار و رسیدگی به حل مشکل ما اقدام کنند و همانند سایر گروه‌های مذکور، قانون اجرا شده و ما جذب دانشگاه فرهنگیان شویم. برخی از ما بیش از ده سال سابقه تدریس داریم و عادلانه نیست که به خاطر آزمون، از شغل شریف معلمی و امرار معاش محروم بمانیم”.

 تجمع کارگران پالایشگاه اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، امروز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در پالایشگاه اصفهان دست به اعتصاب و تجمع در محوطه این واحد صنفی زدند.

بر اساس این گزارش، این اقدام کارگران جهت پیگیری مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع کارگران شرکت پتروشیمی پترو پارت

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، امروز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی پترو پارت که در فاز ۱۴ پارس جنوبی فعال هستند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، این اقدام کارگران جهت پیگیری مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع کارگران شاغل در مجتمع فولاد سنگان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، امروز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران پیمانکاری قیصری شرکت فولاد کوشان شاغل در مجتمع فولاد سنگان در استان خراسان رضوی دست به اعتصاب و تجمع در محوطه این شرکت زدند.

بر اساس این گزارش، این اقدام کارگران جهت پیگیری مطالباتشان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید